Ve Žďáře se na úklidu opět podílel Klub v 9 – centrum služeb pro podporu duševního zdraví, a to v blízkosti sídla zařízení a soch Michala Olšiaka Hamroně a Mamlase. „Skupinka šesti účastníků sesbírala šest pytlů odpadků. Do kampaně se zapojilo tradičně i nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Ponorka se svými „staršáky“, to znamená klienty od 12 do 20 let věku, a s „mladšáky“, tedy klienty od 6 let. Ti uklízeli ulici Nádražní a park u klubu Ponorka,“ informovala Lenka Šustrová z Oblastní charity Žďár nad Sázavou.
Po pracovní době se do úklidu kolem žďárské cyklostezky ve směru k Pilské nádrži pustili i zaměstnanci charity. „Letos jsme se zapojili již potřetí a dokonce jsme rozšířili naši působnost. Je znát, že lidé o přírodu více pečují, proto nás mile překvapilo, že odpadků je rok od roku méně. Navíc nám počasí přálo, venku bylo nádherně,“ sdělila ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou Jana Zelená.
V Bystřici nad Pernštejnem se vydali sbírat odpadky uživatelé a pracovníci denního stacionáře Rosa. „Za své jsme si společně s třídou paní učitelky Solařové ze ZŠ Nádražní vzali oblast cyklostezky, okolí Domanínského rybníka a říčky Bystřice. Sebírali jsme patnáct pytlů odpadků, a proto jsme velmi rádi za spolupráci se základní školou. Úklidu se účastnili i moji dva canisterapeutičtí psi,“ uvedla vedoucí denního stacionáře Rosa Petra Königová. Stejně tak se v Bystřici již tradičně k úklidu přidala i mládež z nízkoprahového zařízení Nadosah, která sesbírala odpadky v okolí klubu.
Velké Meziříčí prezentoval v kampani Čistá Vysočina denní stacionář Nesa. Letos uklízeli čtyři uživatelé a dva pracovníci. Ti se jako v předešlých letech postarali o lokalitu zvanou Kunšovec. „Dobrá zpráva je, že každým rokem sledujeme pokles odpadků. A z toho máme radost. Letos jsme nasbírali pouze jeden pytel a jako „bonus“ pár zrezivělých součástek z auta,“ doplnila sociální pracovnice stacionáře Nesa Adéla Kracíková.