Že utkání skončí dělbou bodů, přitom dlouho nic nenasvědčovalo. Nováček soutěže vedl nad loňským jedenáctým týmem tabulky už ve 26. minutě 2:0. Do pauzy sice Vlček snížil, ale v 58. minutě se po rohu trefil hlavičkující Hladík na 3:1. „Čtvrthodiny před koncem už jsem věřil, že to dotáhneme. Pořád jsem si ale říkal, že stát se může všechno. A jak vidíte, stalo se," štvalo Tulise.

Právě v 75. minutě smolně vypadl brankáři Radku Lisému míč, Kněžice snížily a drama bylo na světě. „Mančaft máme dost útočně laděný. Krajní obránci se neustále hrnou dopředu, hráči chtěli výsledek pojistit. A tam nastala chyba, protože domácí to zcela otevřeli a vše vsadili na jednu kartu. Měl jsem dát klukům jasný pokyn, aby to zavřeli a hráli jen na brejky. Věřím, že už bychom to ubránili, ale to už je názor po dvou dnech," řekl stále ještě zklamaný kouč.

Přesto je bod z venku pro nováčka pozitivním ziskem. „S bodem jsem spokojený. Pořádně jsme nevěděli, do čeho jdeme, takže bod bereme."

Na hřišti bylo od úvodu znát, že se oba týmy oťukávají. „Soupeř mě překvapil svou tvrdostí. Na to jsme z okresního přeboru nebyli zvyklí. Pokud se v podobném duchu představí i ostatní týmy, budeme se s tím muset popasovat. Kombinačně jsme na tom byli lépe, Kněžice toho fotbalového moc nepředvedly, ukázaly hlavně houževnatost. Mužstvo ale vždycky hraje to, co mu dovolí soupeř," hodnotil Luboš Tulis úroveň Kněžic.

A výkon jeho týmu? „Až na ten závěr to bylo dobré. Měli jsme ale několik úseků, kdy si chlapi špatně rozebrali hráče, jako třeba před prvním inkasovaným gólem. Na defenzivní činnosti musíme zapracovat," měl trenér jasno.

Domácí reparát

Jeho svěřence v neděli od 16.30 čeká loňský aspirant na postup. Domácí premiéra s Šebkovicemi, které v 1. kole padly s Telčí 0:1, proto nabídne divácky atraktivní souboj. „Nic speciálního klub nechystá. My se budeme připravovat rovněž jako vždycky, každopádně víme, že přijede těžký soupeř. Loni bojoval o postup, kvalitu mít musí. Nic jednoduchého nás nečeká," zdvihl Luboš Tulis varovný prst.