VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nájezdy na chodníky ve Veselské ulici letos upraví

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Nepřekonatelnou bariéru pro tělesně handicapované představují stávající nájezdy na chodníky ve Veselské ulici ve Žďáře nad Sázavou.

26.7.2007
SDÍLEJ:

Vozíčkáři se v současné době bez cizí pomoci do obchodů ve Veselské ulici ve Žďáře nad Sázavou nedostanou. Foto: DENÍK/Eva Drdlová

Ještě letos se však situace zlepší – město nechá na silnici natáhnout nový povrch, čímž se schodek sníží na vyhláškou předepsanou míru.

Vozíčkáři se prozatím do obchodů a restaurací podél ulice bez pomoci druhých nedostanou. „Když chci například do květinářství, vjíždím do ulice z druhé strany od mostu. Pokud totiž jedu od náměstí, nevyjedu ke vchodu. Navíc mezi vozovkou a chodníkem jsou žlábky, do kterých snadno zapadnou kolečka,“ podělil se o zkušenosti hůře pohyblivý Jaroslav Osmík z Děčína, jenž přijíždí do Žďáru každý rok na rekondiční pobyt.

„Podle vyhlášky má být nájezd na chodník vysoký dvacet milimetrů. Ten ve Veselské ulici má odhadem deset centimetrů, což je dost i pro auto,“ konstatoval Osmík.

Stavební práce ve zmíněné ulici však zatím ještě nejsou u konce. „Stavba, jejímž investorem je město Žďár nad Sázavou, ještě není zkolaudována,“ informovala Veronika Bartošová ze žďárského stavebního odboru. „Ve Veselské ulici ještě zdaleka není hotovo. Má dojít k položení nového povrchu na silnici v celé její délce. Podle předpokladu by se tak mělo stát ještě letos,“ potvrdila vedoucí odboru rozvoje Irena Škodová.

Všechny chodníky postavené nebo zrekonstruované po roce 2002, kdy vstoupila v platnost vyhláška číslo 298, musí splňovat náležité požadavky na reliéf. „Pokud nebude stavba ve Veselské ulici v souladu s danou vyhláškou, bude to důvod k neudělení kolaudační dokumentace,“ upozornila Veronika Bartošová.

Běžnou praxí při schvalování projektu stavby bývá účast zástupců Svazu tělesně postižených. „V tomto konkrétním případě jsme je samozřejmě také přizvali a jejich připomínky jsme vzali v potaz,“ poznamenala Irena Škodová.

26.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kalendář Moje Baliny je dílem Hany Brablecové.
14

Obce nabízejí originální vánoční dárky

Ilustrační foto.

Muž poškodil při bagrování plynovod

Labuť velká z Kamenného rybníka nemůže vzlétnout

Žďár nad Sázavou – Ochranáři sledují labuť velkou, která se zdržuje u Kamenného rybníka ve Žďáře nad Sázavou. Pták nemůže vzlétnout a lidé jim často volají, že je labuť přimrzlá k ledu.

Česko si ve středu zazpívá koledy. Připojí se i obce na Žďársku

Žďársko – Už ve středu se celá Česká republika rozezní společným zpěvem vánočních melodií. Do akce Česko zpívá koledy, kterou již tradičně organizuje Deník Vltava Labe Media společně s Českým rozhlasem, se zapojila i některá města a obce na Žďársku.

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ v Nížkově.

Žďársko - Ve středu 13. prosince pokračuje ve Žďárském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Smutná statistika: Řidiči před jízdou pijí i fetují

Vysočina – Za volant pod vlivem alkoholu usedají řidiči - muži i ženy, v kteroukoliv denní dobu. Řidiči si ale stále častěji dopřávají i jiné omamné látky, než jen alkohol.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT