„Bude to už třetí ročník naší Výstavy terarijních zvířat na které spolupracujeme s městem Žďár nad Sázavou,“ nechal se slyšet hlavní organizátor Tomáš Vodička z Herálce.

Většina vystavovaných exemplářů je toho druhu, který nemá řada lidí právě v oblibě. Hadi, pavouci a další „havěť“ by si ale díky zmíněné expozici mohla najít nové příznivce. „Chceme lidem ukázat, že hadi nejsou slizcí, jak se o nich tvrdí. A taky že pavouci nelezou lidem do pusy a podobně,“ usmál se Vodička.

„Dodnes se najdou lidé, kteří takovým nesmyslům pořád věří,“ dodal.

Stavba vysokorychlostní trati.
Kraj Vysočina trvá na tom, aby vysokorychlostní trať vedla přes Jihlavu

Na výstavě se návštěvníci mohou seznámit nejen s terarijním zvířectvem, ale také s některými zástupci ptačí říše. „Bude tam v podstatě všechno. Místa je tam dost, takže jsme se domluvili i se sokolnicí. Budou tam papoušci, dravci i sova pálená. A taky obojživelníci a rybičky. Základem jsou ale naši terarijní chovanci. Celkem se tam sejde okolo tří stovek druhů, vystavovat bude přes čtyřicet lidí,“ informoval hlavní organizátor.

Návštěvníci si mohou výstavní exempláře nejen prohlédnout, ale dostanou i možnost se s nimi seznámit blíže. „Není problém vytáhnout nějakého hada z terária a půjčit ho lidem do ruky. To samé platí i o pavoucích,“ odsouhlasil mazlení a hlazení exponátů Vodička.

Výstava začne v pátek, v osm hodin ráno. Ve dvacet hodin vyprovodí vystavovatelé poslední návštěvníky. Stejně bude otevřeno v sobotu i v neděli. „Vstupné je zdarma, i když příspěvek na krmení neodmítneme. A návštěvníci by také měli myslet na roušky, které jsou teď povinné,“ poznamenal Tomáš Vodička.