„Je to tam snad čím dál horší. Byl jsem se na něj podívat na jaře a žádná změna k lepšímu nenastala. Jsem zvědavý, kudy budou turisté přes řeku přecházet, pokud se mostek úplně rozsype. Pokud vím, v jeho blízkém okolí žádná jiná lávka není,“ řekl tamní obyvatel Zbyněk Chadima, který redaktory Žďárského deníku na katastrofální stav lávky minulé léto upozornil.

Podle sněženské starostky Anny Havlíkové nemá obec na opravu lávky peníze. „Rekonstrukce mostku by byla dost nákladná, nešlo by rozhodně o částku do deseti tisíc korun a my na to v současné chvíli nemáme. Určitě se na opravu vrhneme, jen bohužel nyní nedokážu říci, kdy to bude,“ podotkla starostka.

Přes ztrouchnivělá prkna, která jsou přes lávku poskládaná, se bál přejít také devětapadesátiletý Pavel Kloubek z Brna, který má chatu nedaleko Svratky.

„Nad stavem mostku jsme se podivovali už minulý rok. Na chatu jezdíme každé léto a do Podlesí se vydáváme na houby. Nechápu, že s tím nikdo nic nedělá. Že nemají peníze? Nezlobte se, ale na tohle se v dnešní době vymlouvá snad úplně každý. Já myslím, že kdyby opravdu chtěli, tak finance seženou. Možná čekají, až se s někým lávka proboří, a teprve pak se začne něco dít,“ myslí si chalupář z Brna.