Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čeští a slovenští chirurgové se sešli ve Skalském dvoře

Skalský dvůr - Už 16. ročník dvoudenního Setkání českých a slovenských chirurgů na Moravě se ve čtvrtek a v pátek uskutečnil v hotelu Skalský dvůr na Bystřicku.

17.5.2014
SDÍLEJ:

Součástí programu byly i workshopy například ten, při kterém bylo předváděno praktické použití zevních fixátorů. Foto: MEDIN/Miloš Neuman

Akci, kde se sešly na čtyři stovky lékařů, zaštiťovala Česká chirurgická společnost České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a Slovenská chirurgická spoločnosť. Po odborné stránce setkání zajistil pořadatel emeritní primář novoměstské chirurgie a předseda Spolku lékařů v Novém Městě na Moravě Jiří Šustáček.

„Věřím a doufám, že chirurgie byla, je a snad také bude pro všechny, kteří se tímto oborem zabývají, otázkou entuziasmu, lásky k oboru, osobní obětavosti, soustavného vzdělávání, etického přístupu k nemocným a současně vysoce stavovského a kolegiálního vztahu mezi chirurgy a jejich spolupracovníky," vyjádřil se Jiří Šustáček.

Odborný program ve Skalském dvoře byl rozdělen na chirurgickou a traumatologickou část. Letošní chirurgická témata se týkala například komplikací miniinvazivních metod či chirurgie ruky. Traumatologická část programu se zabývala možnostmi hřebování a dlahování, novinkami v osteonsyntéze a tupým poraněním dutiny břišní.

Mezi přednášejícími se v letošním roce nestihl objevit profesor Pavel Pafko, do roku 2010 přednosta III. chirurgické kliniky 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice Motol, nyní tamní emeritní přednosta. Ten bývá pravidelným účastníkem setkání.

Ve Skalském dvoře ve čtvrtek i v pátek nechyběly ani workshopy a představení různých chirurgických nástrojů. Generálním partnerem setkání chirurgů se stal tradiční výrobce lékařských nástrojů novoměstská firma Medin. „Snažíme se sortiment služeb a výrobků přizpůsobovat aktuálním požadavkům zdravotnického trhu. Všechny naše aktivity, jak doufáme, povedou ke zlepšení obslužnosti spolupracujících pracovišť, jejichž zástupci se s námi na dalších ročnících setkání chirurgů mohou podělit o zkušenosti i výsledky své práce," vyjádřil se generální ředitel společnosti Medin Milan Ettel.

Kromě odborné část programu si čeští a slovenští chirurgové i letos dopřáli kulturní vložku, a to v podobě čtvrtečního recitálu herce Jana Kačera, který se uskutečnil ve sklářské huti Svoboda AGS v Karlově.

Autor: Lenka Mašová

17.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bratři Ebenové.

Na žďárském pódiu se potkají bratři Ebenové a Robert Křesťan & Druhá tráva

Ilustrační foto.

Do obecního úřadu vnikl zloděj

Úsekové měření u Meziříčí přešlo do ostrého provozu

Velké Meziříčí – Ze zkušebního do ostrého provozu již přešlo úsekové měření na dálnici D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Kvůli rekonstrukci komunikace je tam rychlost snížena na osmdesát kilometrů v hodině, mnozí řidiči však toto omezení mezi 146. a 153. kilometrem nerespektují.

Krajská derby ve florbalové Národní lize bodový zisk nepřinesla

Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod – Utkání 5. kola Národní ligy – skupiny Východ proti tradičním rivalům florbalistům Bystřice i Žďáru příliš nevyšla.

Musilův memoriál ovládli závodníci z Nového Města

Studnice – Za krásného slunečného počasí se o uplynulém víkendu konal u turistické chaty ve Studnicích, nedaleko Nového Města na Moravě, v pořadí již sedmý ročník Memoriálu Cyrila Musila. V tomto roce byl navíc také mistrovstvím České republiky v přespolním běhu veteránských kategorií.

Školáci si na chvíli vyzkoušeli, jak se cítí nevidomí

Žďár nad Sázavou – Se životem především nevidomých lidí, ale i dalších osob s nějakým zdravotním handicapem, se měli možnost naučným a zároveň i hravým způsobem seznámit žáci Základní školy Švermova v rámci programu Hele lidi. Ten připravuje Aliterra, zapsaný ústav z Tasova na Velkomeziříčsku (dříve Slepíši).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení