„Bylo nám přislíbeno, že s tím něco udělají,“ řekla Hana Konečná. Podle informací z městského úřadu se školáci i obyvatelé ulic Komenského a Revoluční dočkají do konce listopadu.

Bude mít konečné slovo počasí? „Pokud bude dobré počasí, cestu vyasfaltujeme do konce listopadu, peníze na tuto akci jsou,“ uvedl Jaroslav Kadlec z odboru komunálních služeb. „Provedeme to ještě v rámci oprav čtvrti Žďár 3,“ potvrdil starosta Jaromír Brychta.

Cesta dlouhá zhruba dvě stě metrů vede také k obytným domům. „To víte, že bychom byli rádi, kdyby ji město upravilo,“ řekla Eva Řádková, která bydlí v sousedství školního hřiště. Asfaltový povrch dva metry široké a dvě stě metrů dlouhé cesty bude radnici stát čtyři sta tisíc korun. Pomoc i pro handicapované „Metr čtvereční povrchu stojí zhruba tisíc korun,“ upřesnil Jaroslav Kadlec.

Úpravu povrchu by však přivítali nejen děti, které si tudy zkracují cestu do školy, a lidé, kteří v lokalitě bydlí, ale také zdravotně postižení.

„Pracuji se zdravotně postiženými - a projet tudy například s vozíkem je téměř nemožné. Myslím, že i pro maminky s kočárky je to dost nepříjemné, zvlášť po dešti,“ uvedla Květoslava Růžičková, vedoucí občanského sdružení Centrum pro zdravotně postižené kraje Vysočina, které sídlí v Komenského ulici.