„Pozvali jsme děti z mateřských škol. Napekli jsme pro ně cukroví a připravili drobné občerstvení. Ale zveme i další zájemce," uvedla ředitelka Novoměstských sociálních služeb Hana Janů.

Návštěvníkům se naskytne pohled do míst, kde klienti stacionáře tráví den. „Ukážeme jim prostory, v nichž probíhají denní terapie. Prohlédnou si dílnu šití, keramickou a výtvarnou dílnu a další," řekla Hana Janů.

Kromě již zmíněných mohou zájemci o den otevřených dveří v Centru Zdislava nahlédnout i do takzvaného cvičného bytu. „Je to místo, kde si klienti nacvičují denní činnost. Od ranního vstávání až pro uléhání. Nacvičují sprchování ve sprchovém koutě, vaření, úklid a další činnosti, které je často jejich rodinní příslušníci doma nenechají dělat, protože si myslí, že by to nezvládli," popsala Janů.

Návštěvu denního stacionáře v Novém Městě na Moravě lze ale absolvovat i kdykoliv během roku. „Stačí se domluvit, individuální návštěvy vítáme. Pravidelně pracujeme s rodinami našich klientů, ovšem prvotně nabízíme služby novoměstským občanům," podotkla Hana Janů.