Slavnost, která svým názvem odkazuje k hojnosti a bohatství, se koná v sobotu 31. října a v neděli 1. listopadu. Labužníci jsou zváni pokaždé od 9.30 hodin. Během víkendu navazujícího na podzimní prázdniny ochutnají příchozí od všeho trochu.

„Profesionální kuchaři přichystají za den více než deset degustačních jídel, v nichž lidé najdou především sezonní suroviny od menších lokálních pěstitelů a výrobců," pověděla Kristýna Veselá z pořadatelského týmu.

K dobrému jídlu patří i dobré pití. K ochutnání budou piva z Dalešic, Sentice, ale také domácího minipivovaru Eden. „Kdo se v září těšil na bramborové pivo, uvařené speciálně pro Slavnosti brambor, má nyní příležitost ochutnat ještě další kuriozity. Například chilli nebo dýňové pivo. To nevařil nikdo jiný než věčný experimentátor, edenský sládek Vladimír Vecheta," uvedla Veselá.

„U dýňového piva jsem nahradil část obilného sladu dužinou z dýně hokkaidó. Nejdříve je ale nutné dýni umýt, zbavit semen a upéct," prozradil sládek.

Většinou se do dýňových piv přidává koření, jako je například skořice. „Tu jsme ale nepoužili. Specifikem našeho dýňového piva je kombinace sladu pšeničného, ječného a ovesného," dodal Vecheta. K dispozici budou také nejlepší vína z moravských sklípků. Pro řidiče zase malé pražírny připraví kvalitní kávu.

Dýně, patisony, cukety, pórky, houby, cibule, brambory, ořechy, zelí, kapustu, jablka a mnoho dalšího si bude moci každý zakoupit na trhu na hlavním náměstí Edenu. V prodeji budou také medy, pečené čaje, marmelády, sirupy či zavařené dýně, stejně jako zvěřina, vyzrálé hovězí, sušené šunky, sýry anebo piva z malých pivovarů.

„Celý víkend bude hlavně o hodování, pro návštěvníky máme připravený zateplený stan, kde si v klidu a teple vychutnají podzimní pohodu," těší se hlavní organizátor Pavel Pichler.