„Vyfotil jsem je ve Žďáře na Stalingradě v ulici Brodská. To, že parkují na místě určeném pro tělesně postižené spoluobčany, je nejspíš vůbec netrápilo,“ uvedl čtenář Deníku, který fotografi i pořídil 30. dubna dvacet minut po poledni.

Viníka půjde vypátrat

Skutečnost, že celník zaparkoval svůj vůz neoprávněně, potvrdil i vedoucí žďárského odboru dopravy Jaroslav Miklík. „Žádné povolení od nás nemají, na místech pro invalidy proto stát nemohou,“ uvedl.

Ředitel žďárského celního úřadu Jan Holeček neměl o prohřešku jednoho ze svých zaměstnanců ani ponětí. „To od vás slyším poprvé. V minulosti jsme s tím problémy neměli, nikdo si nestěžoval,“ řekl překvapeně. Slíbil však, že viníka zjistí. „Určitě půjde vypátrat, kdo se tohoto prohřešku dopustil. V tuto chvíli vám však nic bližšího říci nemohu. Maximální výše pokuty, kterou od nás může dotyčný dostat, je pět tisíc korun,“ dodal Holeček.

Vysoké pokuty

Co říkají na přestupek místní obyvatelé? „Co ti si dovolí, to je neuvěřitelné. Problémy s parkováním má kvůli rozkopaným silnicím na Stalingradě snad každý, ale pochybuji, že by se někdo odvážil nechat auto na místě pro invalidy. Doufám, že je nemine pořádná pokuta, ať pochopí, že si tady nemůžou dělat, co se jim zlíbí,“ rozhořčila se Jarmila Procházková.

Přestupek, kterého se celník dopustil, je podle novely silničního zákona přísně trestán. „Řidič, který odstaví svůj vůz na místech pro invalidy, zaplatí pět až deset tisíc korun pokuty a na šest měsíců až jeden rok mu je odebrán řidičský průkaz,“ informoval žďárský dopravní policista Jan Kostečka.