„Výzdobu pro dětské pacienty vyrobily a také instalovaly Vlaďka Zemanová a Hana Kramárová ze Žďáru nad Sázavou, zakladatelky společnosti Barevný svět z papíru. Stovky papírových barevných listů, květů, papoušků a motýlů vyráběly pro nemocnici asi měsíc,“ prozradila mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Nápad vyzdobit nemocniční čekárnu vznikl - jak jinak než - při čekání na lékařské ošetření. „Hana Kramárová byla se svou dcerou Natálkou na dětské pohotovosti. Natálka chodí do druhé třídy a místnost, kde s maminkou čekala, se jí vůbec nelíbila. Připadala jí studená a neútulná,“ začala s popisem vzniku unikátního projektu Vlaďka Zemanová.

„Už když jsme se s dcerou vracely domů, věděla jsem, že zeď v čekárně nezůstane prázdná moc dlouho. Vlaďka souhlasila a paní vrchní dětského oddělení taky. Pustily jsme se do práce a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Snad se bude dětem líbit, “ doplnila konec příběhu Hana Kramárová.

Novoměstská nemocnice už vyzdobenou čekárnu dětské pohotovosti má, v plánu je ale také oživení a zútulnění prostředí dalších dětských nemocničních zařízení. „Oslovili jsme nemocnice v Jihlavě a Havlíčkově Brodě, že bychom jim výzdobu udělaly zdarma, protože chceme veselé děti a rádi pomáháme dobré věci. A domlouváme se i s Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady,“ prozradila Vlaďka Zemanová.