Těžkotonážní vozy v městě pod dálničním mostem komplikují již tak hustou dopravu. Kamiony přitom ve městě často nestaví, po sjezdu z nedaleké dálnice D1 jej pouze využijí jako objízdnou trasu, na níž se vyhnou mýtným branám. Za Meziříčím se pak na rychlostní tepnu opět vracejí. A protože krajská silnice vede téměř rovnoběžně s dálnicí, řidiči, kteří chtějí na mýtném ušetřit, se tranzitem příliš nezdrží.

„Naším městem denně projede asi šest set nákladních aut. Odhadujeme, že dvacet až třicet procent z toho jsou právě tranzitní kamiony. Díky novému zákazu bychom se jich měli zbavit," konstatoval starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid.

Nechtějí ničit asfalt

Meziříčská radnice se proti kamionům snaží bojovat dlouhodobě. Těžké vozy totiž nejen narušují plynulost městské dopravy a snižují bezpečnost ostatních řidičů i chodců, ale zároveň více zatěžují silnice, které byly ve městě a jeho okolí nedávno opraveny. Například část silnice 602, která v Meziříčí slouží jako hlavní městský průtah, se opravovala loni a místní obyvatelé museli kvůli tomu čtyři měsíce jezdit po objížďkách. Už proto zákaz zbytečného průjezdu kamionů schvalují, šíří se mezi nimi obava, že by nové vozovky pod kamiony dlouho nevydržely.

„Jedna oprava šestsetdvojky nám ve městě vážně stačila. Kamiony tady nechceme už proto, aby se další velké opravy co nejvíc oddálily," řekl například Deníku Jan Svoboda z Velkého Meziříčí.

Termín naplánovaného zákazu tranzitu ostatně koresponduje i s opravou další důležité části silnice 602, tentokrát v úseku od východní části Meziříčí k obci Jabloňov. „Tato uzavírka má skončit závěrem srpna," připomněl starosta Necid.

Meziříčská radnice válčí s kamionovou dopravou na více frontách. Nové zákazové značení naváže na již funkční systém takzvaného dynamického vážení kamionů. Obě řešení se tak budou doplňovat.

Speciální váha je umístěna na příjezdu do Velkého Meziříčí a měří hmotnost vozidel automaticky přímo za jízdy. Pokud vozidlo překročí předepsanou hmotnost, je řidiči vystavena pokuta. „Její výše je podle zákona stanovena na sedm tisíc korun za každou tunu, kterou veze auto nad povolený limit, a k tomu ještě nutno připočíst šest tisíc korun za náklady vážení," konstatoval vedoucí meziříčského odboru dopravy Jiří Pospíchal. Váhy objednal a zaplatil Krajský úřad. Z příjmů z pokut by se měly dotovat například rekonstrukce vysočinských silnic.

Momentálně jsou váhy stále ve zkušebním provozu.