„Celý úřad rozhodně nezavřeme, maximálně bude příští pondělí a úterý mimo provoz sociální odbor. Další dny se budou přemisťovat další odbory, ale budeme se snažit, aby alespoň někdo byl schopen vyřizovat požadavky klientů,“ uvedl místostarosta Bystřice Josef Vojta.

Společně s úředníky se přestěhuje i část vybavení jejich kanceláří. V budově původní radnice zůstane ve stávajícím stavu prázdná kancelář starosty včetně sekretariátu. Ovšem jen jako zázení pro oddávající a matrikářku, protože v objektu bude i nadále fungovat obřadní síň.

Prázdná radnice

„Budova se bude udržovat v provozuschopném stavu. Jako jediný dům města na Masarykově náměstí si ji hodláme ponechat, později se rozhodneme, jak ji využít,“ dodal starosta Karel Pačiska.

Nábytek, který si úředníci ze svých původních kanceláří nepřestěhují do nového, hodlají zástupci radnice využit jinak. „Nejdříve ho nabídneme příspěvkovým organizacím města a osadním výborům a zbytek pak lidem za symbolickou cenu. O co nebude zájem, poputuje do kotelny,“ popsal starosta.

Přestavěný úřad v Příční ulici se všemi odbory chtějí Bystřičtí představit veřejnosti. „Den otevřených dveří bude patrně v srpnu,“ sdělil Karel Pačiska.

Stěhování úřadů bylo zahájeno díky výtěžku prodeje dvou domů města na náměstí. Objekt v Příční ulici, kde část odborů městského úřadu sídlí již několik let, byl loni pomocí státní dotace zateplen včetně výměny netěsnících oken, aby byly eliminovány tepelné ztráty.

S prodejem třetího domu na náměstí pak už Bystřičtí nespěchali. Ve výběrovém řízení na zhotovitele stavby se jim podařilo získat výhodnou cenu, takže z odhadovaných 20 milionů korun, se kterými pro přestavbu počítali, postačí třináct plus dva na vnitřní zařízení objektu.