Na zateplení, výměnu oken a vybudování nového vstupu do objektu v ulici Příční získali dotaci a stavební práce jsou plánovány od září do listopadu.

„Rekonstrukce budovy úřadu v Příční ulici je první etapa záměru, druhá by byla prodej domů na náměstí, protože výtěžek z tohoto prodeje chceme dát na následné sestěhování úřadu. A když už budeme opravovat, nabízí se otázka, proč to neudělat všechno naráz,“ prohlásil starosta Karel Pačiska.

Pro prodej tří domů na náměstí už mají Bystřičtí „požehnání“ zastupitelů, nyní zbývá už jenom určit konkrétní systém prodeje, návrh smlouvy a také minimální částku, za kterou jsou zástupci města ochotni se obecních domů zbavit. „Předběžně to vypadá na obálkovou metodu, první odhad je, že za všechny tři domy budeme chtít dohromady patnáct milionů. O tom však rozhodnou zastupitelé na své příští schůzi,“ přiblížil bystřický místostarosta Josef Vojta.

Otázka ceny

Předběžné zájemce o koupi už Bystřičtí evidují. Jedná se nejenom o některé stávající nájemníky inkriminovaných domů, ale zájem projevili i místní podnikatelé.

„Bude to především otázka ceny. Zatím nás ale prodej domů zase tak moc netlačí, rozhodně se jich nehodláme zbavovat za každou cenu. Kdybychom teoreticky vyčlenili každý rok určitou částku z rozpočtu města, můžeme úředníky sestěhovávat postupně třeba po jednotlivých patrech,“ dodal starosta Pačiska. Pro obyvatele Bystřice a její spádové oblasti by mělo působení všech úředníků pod jednou střechou nesporné výhody, protože by nemuseli běhat po městě z jednoho odboru do druhého.

Bystřičtí by zase ušetřili značné finanční částky za provoz úřadu, jež by byl pouze v jedné budově. Čtvrtý z obecních domů za náměstí je současná radnice. Tu si Bystřičtí zatím hodlají ponechat s tím, že tam zůstane sídlo vedení města včetně sekretariátu a také obřadní síň.