Díky Popelkově úspěchu se další ročník soutěže uskuteční právě v bystřické škole. Ten letošní se konal v Novém Strašecí. V rozhovoru pro Deník úspěšný student říká, že soutěžil bez nervozity. I to mu nejspíš pomohlo k triumfu.

Jaké byly vaše první pocity z vítězství? Měl jste v průběhu soutěže ponětí o tom, jak si vedete?

Z vítězství mám samozřejmě velkou radost. A ano, věděl jsem, že na tom nejsem spatně, i když takový úspěch jsem zase nečekal. Byl jsem každopádně v klidu, nestresoval jsem se tím, jak to dopadne.

V jakých disciplínách jste musel prokázat své znalosti a dovednosti?

Čekalo nás celkem osm disciplín. Test pravidel silničního provozu, teoretické znalosti z oboru, poznávací testy, strojní obrábění, opravy motorových vozidel, práce v kovárně, ruční zpracování kovů a svařování. Na každý úkol byl jsme měli třicet minut.

Erik Popelka z DivišovaZdroj: archivJak soutěž v dovednosti organizačně probíhá?

Při zahájení si vylosujeme startovní čísla, organizátoři nás rozdělí do sedmi skupin a odejdeme na jednotlivá pracoviště. Já jsem nejprve absolvoval teoretickou část a poté praktickou. Po splnění všech pracovních úkonů jsme odešli na oběd, mezitím se soutěž vyhodnotila a pak už nás čekalo slavnostní vyhlášení.

Už jste se podobných soutěží v minulosti zúčastnil?

Ano, minulý rok jsem soutěžil ve Frýdku Místku mezi svářeči. Byl jsem jedenáctý.

Současný úspěch ukazuje, že své řemeslo perfektně zvládáte. Je to pro vás signál, že byste měl zůstat v oboru?

V oboru určitě zůstat chci. Budu pracovat v zemědělství a za nějaký čas bych se rád živil jako lesník. Díky svému úspěchu jsem také dostal od své školy zajímavou nabídku práce na pozici učitele odborného výcviku.