„Únor je podle tradic masopustním obdobím hodování a zábavy. Na moravském i českém venkově se v tuto dobu hojně konaly zabíjačky a další radovánky, aby se lidé připravili na nadcházející období čtyřicetidenního půstu před Velikonocemi," uvedl organizátor Pavel Pichler důvod, proč se slavnosti konají právě v tuto roční dobu.

Domácí recepty

„Slavnostmi se snažíme nejen oživit tradiční zvyklosti, ale zároveň připomenout místním bohatou regionální kuchyni. Návštěvníci se na slavnostech mimo jiné dozvědí spoustu zajímavostí od zkušených mistrů uzenářů. Ty poté budou moci využít například doma při přípravě vlastního uzeného," řekl Pichler.

Na bystřických Slavnostech uzeného představí své dobroty uzenáři ze společností Steinex, Sláma, Ráček a MASPRO Hodonín. Jejich výrobky jsou zpracovány podle rodinných receptur a na slavnostech je bude možné ochutnat i zakoupit. Řezníci ukáží, jak se správně porcuje maso a jakými způsoby zpracovat celého čuníka.

„Na programu jsou odborné přednášky zkušených uzenářů, oblíbená kuchařská show s Karlem Nekolou z restaurace Borovinka či klání jedlíků. Účast přislíbil i známý nenasyta Jaroslav Němec," sdělil Pavel Pichler.

Dětem na dvoře Edenu masopustní zábavu zpestří loutkové divadlo Jana Hrubce, šifrovací hra, malování na obličej a výroba soutěžních masek. Prohlédnout si budou moci také hospodářská zvířata z farmy Eden. K dobrému jídlu i pití návštěvníkům slavností zahraje cimbálová a dechová muzika.

Brána bystřického Edenu se všem návštěvníkům otevře v sobotu i v neděli v půl desáté dopoledne. V sobotu slavnosti skončí v 17 hodin a v neděli v 16 hodin.

Vstupenky v hodnotě sto korun zahrnují vstupné na sobotu a neděli, ovarovou polévku zdarma, soutěžní ochutnávku moravského uzeného, bezplatnou účast na workshopech věnovaných moravské masopustní gastronomii, uzení, uzenému a klobásám a zábavný program.

O víkendu 28. února a 1. března se Slavnosti moravského uzeného přesunou na brněnský hrad Veveří, kde se gurmánská akce uskuteční už poněkolikáté.