Již dvanáctý ročník srazu veteránů bude nepřehlédnutelnou součástí Vavřinecké poutě. „Sraz veteránů pořádáme každoročně. Už několik let se jej účastní kolem tří stovek historických aut a motorek,“ popsal tradici pořadatel srazu František Prosecký z veterán Tatra klubu Bystřice nad Pernštejnem.

Na setkání přijedou se svými plechovými miláčky majitelé aut a motorek z České republiky, ale také ze Slovenska nebo z Rakouska. Některý z předchozích ročníků si nenechali ujít ani Holanďané. Jaká vozidla budou konkrétně k vidění? „Kromě tatrovek, kterých tu bude nejvíce, to jsou také ostatní značky vyrobené za éry Československé socialistické republiky. Přijedou i auta zahraniční produkce. Východní i západní,“ prozradil Prosecký. Nejstarší vozy na srazu bývají rok výroby 1920 a mladší.

Heřmanov na Žďársku se stal oficiálně vítězem soutěže Vesnice Kraje Vysočina 2017. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v heřmanovském kulturním domě za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka a nám
Starostka Heřmanova převzala Zlatou stuhu

Účastníci Memoriálu Františka Proseckého seniora se musí na Masarykovo náměstí dostavit do 10 hodin, o půl hodiny později vystoupí big-beatová skupina Kroky. Poté představí příchozím svůj 60 let starý Zetor 25 cestovatel Martin Havelka. Se strojem byl na Baltu i zdolal nejvyšší silnici rakouských Alp. Hodinu a půl po poledni se veterány přesunou do Svratky.