Zatím nabídku města podle místostarosty Josefa Vojty využilo šest trenérů mládežnického fotbalu a po jednom z tenisu, aerobiku a šermu. Na odměnách bylo zatím vyčerpáno 51 200 korun, přičemž radní letos v grantu vyčlenili částku 200 tisíc korun.

Trenéři, kteří se do projektu přihlásili, musejí vykazovat počet odtrénovaných hodin a náplň své činnosti, ale splňovat musí i další podmínky. „Nejvíce mohou získat dva tisíce korun měsíčně,“ uvedl Vojta.

Bystřičtí takto chtějí podpořit zájem a motivaci trenérů, aby se dětem v různých sportovních oblastech více věnovali, protože zájem o práci s mládeží stagnuje, anebo klesá.

Přilákat mladé

„Doba dobrovolnosti je přece dávno pryč a nám jde o to, abychom ve městě, které disponuje nadstandardním sportovním vybavením, posílili zájem mladých o sport. Chtěli bychom zvýšit i nabídku dalších sportů, které dosud nejsou ve městě zastoupeny, a to si od tohoto systému odměn rovněž slibujeme,“ poznamenal místostarosta. Ten dodal, že na konci roku systém vyhodnotí a podle toho rozhodnou, kolik do něj město vloží v roce 2012.

V Bystřici aktivně pracují a zúčastňují se soutěží mládežnické oddíly fotbalistů, florbalistů, tenistů, házenkářů, šermířů, oddíl aerobiku a tance. Kromě šestnácti venkovních sportovišť jsou ve městě dospělým i dětem k dispozici čtyři tělocvičny ve dvou základních školách, tělocvična a posilovna zemědělské školy, sál, tělocvična a posilovna v sokolovně, sál a tělocvična v orlovně a víceúčelová sportovní hala.

Do konce roku k tomu ještě přibude zastřešený tenisový kurt a ještě dva nové. To přivítají zejména mladí tenisté, kteří Bystřici dlouhá léta úspěšně reprezentují v Česku i v zahraničí, protože budou mít více prostoru pro svoje tréninky.

„V zimě hráváme ve sportovní hale, což je ale občas problém. Dvakrát týdně tam jsou děti, jednou dospělí, ale potřebovali bychom více hodin. Jenže to bychom už příliš omezovali další sportovce, kteří halu využívají,“ vysvětlil předseda bystřického klubu tenistů Zdeněk Mašík.