„Ve sklepích nově vznikajícího minipivovaru v centru Eden začne za půl roku zrát nové bystřické pivo, které budou moci návštěvníci ochutnat při slavnostním otevření centra 21. března. A protože pivo budeme vařit pro naše příznivce, chtěli bychom je nechat rozhodnout, jak se náš první pivovarský přírůstek bude jmenovat," informoval Pavel Pichler z marketingu bystřické farmy Eden a centra Eden. Své tipy na název nového bystřického piva a své kontaktní údaje je možné posílat na e-mailovou adresu pavel@edenfarma.cz, a to do 20. září, výherci budou kontaktováni.

Nápad na pojmenování bystřického piva má i starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska. „Osobně by se mně líbilo třeba Mitrovské pivo. Navíc statek přestavěný na centrum je původně zámeček šlechtického rodu Mitrovských. A takové názvy, jako je třeba Zubr nebo Pernštejn, které by měly rovněž úzkou souvislost s Bystřicí a Bystřickem, jsou už obsazené," uvedl Karel Pačiska.

Pivo z vlastního minipivovaru začnou nově nabízet ve sportovním a rekreačním středisku Borovinka v Domaníně u Bystřice nad Pernštejnem. „Žehnání novému pivovaru se uskuteční v pátek 15. srpna v 17 hodin," uvedla provozní Borovinky Hana Homolková. Minipivovaru požehná bystřický duchovní Karel Rozehnal. Zájemcům bude na místě představena technologie minipivovaru a uskuteční se ochutnávka tamního piva a pivních specialit. Minipivovar v Borovince provozuje brněnská společnost XpivoWar, plánovaný objem produkce je dvacet hektolitrů piva měsíčně. Půjde o pivo světlé, polosvětlé, tmavé a rovněž speciály, například z pšenice, ovsa či čiroku.

Desetileté jubileum letos oslavil minipivovar v Jelínkově vile ve Velkém Meziříčí. „Záměrem bylo navázání na tradici vaření piva ve městě, která zanikla v roce 1949. Pivo vaříme tradiční metodou, tedy varna-spilka-sklep," sdělil provozní hotelu a pivovaru Jelínkova vila Bohdan Vítek. Pivo, které minipivovar v Jelínkově vile nabízí, nese pojmenování Harrach. Všechny jeho druhy jsou nefiltrované, nepasterizované a bez přídavných látek. V nabídce je světlý a tmavý ležák a pivní speciály. Například medový, kouřový či kávový ležák a další.

Minipivovary se mezi milovníky piva těší stoupající oblibě i proto, že se „vezou" na vlně zdravé výživy. Poctivě uvařené pivo z minipivovarů bez chemie je vlastně bio. „Není filtrované, není pasterované a nejsou v něm chemické stabilizátory. Výhodou je jeho plná chuť, nevýhodou kratší záruční lhůta. Ta chuť to ale vyváží," dodal Bohdan Vítek.