„Stihnout se to musí, ale bude to opravdu hotové až na oslavy. Amfiteátr se navíc nebude moci od března až do oslav používat, takže všechny akce, které se tam tradičně konají, se budou muset přesunout jinam,“ konstatoval bystřický starosta Karel Pačiska.

Veterináři z Krajské veterinární správy v Jihlavě utratili šest slepic a kohouta také v sousedním chovu Marty Němcové.
Návrat ptačí chřipky: Zdroj? Volně žijící kachny, shodují se v ohnisku nákazy

Krytým pódiem propojeným s knihovnou se vyřeší i odpovídající zázemí vystupujících a celkový vzhled této části náměstí. „Spodní část náměstí je stále jaksi nedodělaná, kdysi tam měl stát ještě jeden objekt, kde se plánovalo umístění radnice. K tomu ale nedošlo, protože městský úřad pak vznikl v Příční ulici,“ přiblížil starosta.

Amfiteátr se stupňovitým posezením je starý bezmála desetiletí, avšak kvůli povětrnostním vlivům, jimž je vystaven, se průběžně již v předešlých letech opravovaly schody i poškozená prkna na pódiu.

Ilustrační snímek. Svoz odpadu
Bystřice zvedá poplatek za odpad. Obyvatelé si připlatí o sto korun víc

Bystřice byla povýšena na město císařem Rudolfem II. 11. dubna 1580, o což se zasadil její tehdejší majitel a nejvyšší kancléř království Vratislav z Pernštejna, řečený také Nádherný. Stále zadlužený šlechtic, který si půjčoval i od svých poddaných, povýšení zajistil coby splátku svého dluhu vůči Bystřici. Tehdy sídlo získalo i svůj znak s polovinou hlavy zubra a orla ve žlutém poli, který používá dodnes.