Soutěží se o ceny v celkové hodnotě 45 tisíc korun. I letos je do hlasování zapojena veřejnost, která může hlasovat na facebooku Rio Mare o Cenu veřejnosti.

Úkolem finalistů bude připravit živě před porotou ve stanoveném limitu 20 minut pět porcí své originální svačinky. Hodnotí se chuť, nápad, prezentace a dodržení časového limitu.

Finálové pokrmy budou hodnotit dvě poroty. Odborná v čele s Mistrem kuchařem Vladimírem Pickou doplněná o šéfkuchaře Jiřího Krále a Vladislava Stupariče. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele a food bloggerka Eva Ehrenbergerová. Finále bude moderovat již tradičně herečka a kuchařka Markéta Hrubešová.

„Těší nás stále rostoucí zájem studentů, kteří se do naší soutěže hlásí. Soutěž už slaví sedmé narozeniny a tak jsme pro letošní ročník připravili jednu novinku a rozšířili jsme portfolio hlavních surovin, ze kterých soutěžící svačiny připravují,“ uvedl Jan Jedlička, marketingový manažer firmy Bolton Czechia, distributora rybích výrobků Rio Mare pro ČR.

Autor nejlepší svačinky získá poukaz v hodnotě sedm tisíc korun, tvůrci druhé a třetí vyhrají poukazy v hodnotě pět a tři tisíce korun. Porota pořadatele udělí také Zvláštní cenu Rio Mare s dárkovým poukazem v hodnotě pět tisíc korun. Vítěz Ceny veřejnosti obdrží výrobky Rio Mare v hodnotě 2500 korun, navíc výrobky ve stejné hodnotě získá i každá oceněná škola.