Někteří správci skiareálů budou o víkendovém provozu rozhodovat podle vývoje počasí. Některé vleky už byly zastaveny, a to i kvůli nízkému zájmu lyžařů. Podle meteorologů by v pátek a v sobotu měly denní teploty na Vysočině stoupnout k devíti stupňům Celsia.

Lyžařské vleky se zastavily kupříkladu ve středisku Jalovec u Číchova na Třebíčsku. Podle informací na internetu tam teploty ani v noci neklesají pod bod mrazu a sníh je rozbředlý. Nelyžuje se ani na sjezdovce Svatá Anna u Chotěboře a na Kadlečáku u Světlé nad Sázavou. Na některých svazích bylo lyžování přerušeno do pátku. Platí to třeba o Vysoké u Havlíčkova Brodu a o sjezdovkách ve Svratce a v Dalečíně na Žďársku. Ve Svratce by se měl vlek zase rozjet v pátek odpoledne, v Dalečíně se bude lyžovat o víkendu. Víkendové lyžování zatím plánují i ve Vysoké.

Bez přerušení fungují lyžařské vleky na Čeřínku a na Šacberku, v Novém Jimramově, na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí i na Harusově kopci u Nového Města na Moravě. Podle správců nabízejí tamní svahy lyžařům stále velmi dobré podmínky a někde nadále i metrovou vrstvu technického sněhu. "Svah je dost dobrý. Lidé jsou i překvapeni, že to jezdí krásně," řekl ČTK správce areálu na Čeřínku Miroslav Navrátil. Sobotní lyžování na Fajtově kopci zpestří pravá vesnická zabijačka. Program s kapelou začne u sjezdovky ve 12:00.

Stále se lyžuje také v Lukách nad Jihlavou a na Křemešníku u Pelhřimova. Sněhu je tam také dost, ale správci se bojí deště. Aktuální informace o provozu skiareálů budou na www.skivysocina.cz