„Radní se na tuto myšlenku dívali vstřícně,“ poznamenal místostarosta Sněžného Pavel Scheib.

Zástupcům městyse se představa líbila natolik, že jí dali svůj souhlas. „V radě se to schválilo, ale v současné době se ještě nic konkrétního neděje, můžu potvrdit jen to, že snaha o zřízení stanoviště Zdravotnické záchranné služby ve Sněžném existuje. Obec přitom spolupracuje s místním sborem dobrovolných hasičů,“ sdělila sněženská starostka Anna Havlíková.

Místní hasiči se k myšlence vybudování stanoviště záchranky zatím vyjadřovat nechtějí. „Je příliš brzy, než abych to mohl nějak komentovat,“ uvedl velitel Sboru dobrovolných hasičů Sněžné Josef Vašek.

Zástupci kraje Vysočina, kteří letos zřizují tři další stanoviště zdravotnické záchranné služby, z toho jedno ve Velké Bíteši, se Sněžným počítají výhledově. „O záchrance ve Sněžném se začalo uvažovat už v loňském roce, ale nebylo vytyčeno nic konkrétního. Záleží samozřejmě na ekonomické situaci. Diskuse budou pokračovat, ale jejich přesný termín není k dnešnímu dni stanoven,“ sdělil vedoucí krajského odboru zdravotnictví Lukáš Kettner.

Ve Sněžném bylo teoreticky uvažováno o možnosti výjezdové stanoviště záchranky umístit do objektu hasičské zbrojnice.

„Prostory ve zbrojnici by byly dostačující, samozřejmě by bylo nutné provést nějaké stavební úpravy. Krajští radní o tom hovořili, je to ale jenom úvaha. Já se o tento problém zajímal jako předseda podvýboru pro integrovaný záchranný systém,“ poznamenal žďárský poslanec ČSSD Karel Černý. „Vzhledem k možnosti snížení dojezdových časů by další stanoviště záchranky bylo přínosem,“ dodal Černý.

V blízké době se stanoviště Zdravotnické záchranné služby dočkají ve Velké Bíteši. Oblast ve směru na Brno je hůře dostupná a do některých obcí se nemá záchranka šanci do patnácti minut dostat. Bíteš je navíc v těsné blízkosti dálnice D1, kde jsou nehody na denním pořádku.