Zato u Pokorných nový zimní stadion ovlivnil i to, co přinese dětem pod stromeček Ježíšek. „Napsal jsem si o nové brusle," řekl šestiletý Filip. Stejné přání má i jeho tříletá sestra Šárka. „Tak uvidíme, jestli se dětem přání vyplní," smála se tajemně v sobotu v zimním stadionu maminka Jitka.

Starosta města Karel Pačiska v zahajovací řeči nezapomněl připomenout okamžik, kdy za ním poprvé přišel jednatel firmy H+H Tomáš Halas. „Řekl, že nám v Bystřici postaví zimní stadion. Přiznám se, že mi chvíli trvalo, než jsem mu začal věřit. A vidíte, dobře jsme udělali, stadion stojí," nechal se slyšet starosta.

Halu v Bystřici postavil soukromý investor, který se stal provozovatelem sportoviště. Radnice bude firmě investici splácet postupně několik let. „Celkem v osmi splátkách zaplatíme padesát sedm milionů korun," řekl bystřický místostarosta Josef Vojta s tím, že to bylo poslední sportoviště většího charakteru, které ve městě chybělo.

Stadion v Bystřici vznikl jako jeden z prvních PPP projektů na Vysočině. V něm se spojily soukromé a veřejné peníze. Dříve radnice stavěla sportovní areály ze svých peněz nebo s přispěním dotací. Spolupráci se soukromým investorem vyzkoušela poprvé. Koncesní smlouvu město uzavřela s brněnskou firmou H+H Technika. Stavba začala o rok později, než se původně plánovalo. Jeden z bystřických obyvatel dal podnět k prošetření koncesního řízení k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Vojta uvedl, že se ho městu podařilo obhájit, ale projekt nabral zpoždění.

Zimní stadion postavili stavbaři během letoška na zelené louce v části Lužánky, v sousedství dalších několika sportovišť. „Zhruba v okruhu dvou set metrů máme koupaliště, tenisové kurty, lanové centrum, halu i Sporthotel,"připomněl Vojta.
Firma H+H Technika bude podle koncesní smlouvy s městem nový stadion provozovat patnáct let na své náklady, bez dotací města. Na zimním stadionu je místo pro přibližně 250 diváků. Technické vybavení bylo uděláno tak, aby byly provozní náklady co nejnižší. Zatímco standardní zimní stadiony mají náklady na chlazení ledové plochy okolo 300 tisíc za měsíc, v Bystřici to má být zhruba jen třetina této částky. „Máme na nejvyšší úrovni chlazení, rekuperace, využívání odpadního tepla," řekl místostarosta. Ledovou plochu podle Vojty budou využívat hlavně amatérští hokejisté a bruslaři.

Premiérovým zápasem v novém bystřickém zimním stadionu bylo v sobotu derby Vesnické hokejové ligy mezi Lískem a Písečným. Už v lednu se má ale v hale začít hrát obdoba žďárské soutěže. „Chceme spustit nultý ročník Bystřické ligy," uvedl Tomáš Halas. Ten počítá s tím, že na podzim se do prvního řádného ročníku přidají i týmy z Bystřicka hrající ve Vesnické hokejové lize.