Příchozí mohli v městečku shlédnout například dobové ukázky z divokého západu. „Hrozně se mi líbilo chytání 'dobytka' do lasa. Kravičky a býčky si zahráli dobrovolníci z řad dětí. Moc jsme se u toho s manželem bavili. Nepamatuji se, kdy jsme se naposled takhle zasmály,“ vyprávěla spokojeně Jana Křupalová, která do Šiklova mlýna přijela s rodinou až z Pardubic.

Své umění předvedl publiku také pistolník z Texasu. „Točit se dvěma pistolemi zároveň, a navíc každou jiným směrem? To teda klobouk dolů,“ nevěřícně kroutil hlavou Jaroslav Dobeš z Velkého Meziříčí. Stejně tak obdivoval i „kovboje“, který vystupoval s trikovým lasem.

„Zajímalo by mě, jak dlouho to musel trénovat. I když se mu proskočení lasem nepodařilo na první pokus, byl jeho výkon opravdu obdivuhodný,“ pochvaloval si. Velký aplaus u diváků sklidilo také vystoupení poníka Majkla a jeho psího kamaráda Merlina.

„Když Merlin vyskočil Majklovi na záda, mohla se moje dcera utleskat,“ smála se Karolína Křupinková z Pelhřimova, která se do Šiklova mlýna podívala letos poprvé. Mezi oblíbené atrakce westernového městačka patřila jízda vláčkem Union Pacific nebo jízda na elektrickém býkovi.

Velkým lákadlem byla pro návštěvníky také večerní pyrotechnická show. „Nic podobného v České republice neuvidíte. Je jediná tohoto druhu u nás,“ nechal se slyšet majitel Šiklova mlýna Libor šikl.