Nakrmení jeho „zvěře“ není jednoduchá práce. Ve stáji má čtyři koně, stará se o dvanáct kusů dobytka, králíky, psa a husy. „Měli jsme i ovce, ale těch jsme se bohužel museli vzdát. Sousedům se nelíbilo, že pořád bečí,“ řekl farmář.

S prací mu pomáhá jeho rodina, hlavně manželka s maminkou. Jak sám říká, doufá, že se k nim za pár let přidá i malý syn Vojta. Ačkoliv chová ve stáji čtyři koně, na hřbet jim jen tak nesedne. „Ne že bych se bál, ale kdybych spadl, tak se nebude mít kdo postarat o všechny povinnosti, které leží na mých bedrech,“ konstatoval Nejedlý.

Nejstarší kobyla Lucka letos oslavila již sedmnácté narozeniny. Nejmladším přírůstkem ve stáji je roční Šimon. Spolu s nimi tam jsou i Bobeš a Míša. „Nemám žádný návod na to, jak vybrat hezké jméno. Dva už jsme dostali pojmenované, a když se narodili další, tak se jména Bobeš či Míša vyloženě nabízela,“ řekl Jiří Nejedlý.

Všichni čtyři jsou častými účastníky svateb. „Už kolikrát jsme vedli svatební průvod. Slavnostní postroje jsme vytáhli i u příležitosti výročí založení místního hasičského sboru. Jinak jsou u nás zvířata vychovávána spíše k práci na poli. Tam jsou pro nás velkými pomocníky,“ dodal farmář.

Jiří Nejedlý pochází již z páté generace farmářů. „Lásku ke koním jsem zdědil po předcích. Mám malého syna Vojtu a byl bych rád, kdyby v naší rodinné tradici pokračoval,“ svěřil farmář své přání.

Lucie Janebová