S nápadem pořádání této soutěže přišli členové dvou sborů, kdy SDH Bobrová pořádá již zmíněný „ Bobr cup“ a SDH Zubří „ Zubr cup“. První ročník soutěže se pořádal v roce 2013 konkrétněji 27. července, a to na místním cvičišti. Na toto datum připadla i letošní soutěž.

Cílem této soutěže, která je každý rok konaná jedním ze sborů v jeho areálu, je zasoutěžit si, ale hlavně si užít společný čas. Měla bych zmínit, že soutěže nejsou konány prioritně pouze kvůli výsledkům, i když je to pro družstva obrovským hnacím motorem, ale kvůli jednotným podmínkám pro všechny týmy žen i mužů. V Bobrové se soutěží s jedním požárním strojem, který poskytne pořadatel na místě, poté už je to pouze o šikovnosti a technice týmu.

Sobotní večer začala najíždět družstva po 19. hodině, dorazilo sedm družstev mužů a tři družstva žen. Po nástupu a rozlosování pořadí v němž se bude soutěžit vše vypuklo. Světelné podmínky se pomalu měnily a každé družstvo si vyzkoušelo i útok za tmy. Nejdříve odstartovaly ženy z Bobrové, poté ze Zubří a Hlinného. První za muže startovalo družstvo z Hlinného, Bobrová, Zubří „ Oldboys“, Dalečín A, Nové Veselí, Dalečín B a Zubří „ Mlíčňáci“. Druhý pokus se startoval v pořadí od nejhoršího času po nejlepší. Všechna družstva měla pět minut na přípravu základny a dva pokusy na dokončení požárního útoku. Ještě je nutné zmínit, že v družstvu mužů mohou být i ženy.

Ilustrační foto.
Řádění sprejerů stojí některá města desetitisíce

Po celou dobu závodu měli možnost si všichni zakoupit něco dobrého k snědku (krkovička na grilu, klobása) a uhasit žízeň v našem šenku. Velkou zásluhu mají i ti, kteří se po celý čas v šenku o nás maximálně starali.

Krátce po půlnoci byli vyhlášeni vítězové soutěže a odměněni zajímavými cenami v podobě sudu piva či poukázky na nákup v řeznictví, samozřejmostí byl pohár i diplom.

Poděkování si zaslouží všichni, kteří se podíleli na přípravách i v samotný den této akce, i týmy a diváci.

Výsledky:

Ženy- 1. Zubří (26,98), 2. Bobrová (29,56), 3. Hlinné (32,41)

Muži- 1. Nové Veselí (24,89), 2. Zubří „ Oldboys“ (25,92), 3. Bobrová (26,71), 4. Zubří „ Mlíčňáci (26,87), 5. Dalečnín A (27,20), 6. Hlinné (29,33), 7. Dalečín B (32,99)

Autor: Adéla Čejková