„Když jsem šla poprvé volit, bylo mi osmnáct a byla jsem tehdy velice hrdá na to, že jsem občanka, a že k volbám mohu jít,“ zavzpomínala na své tehdejší pocity starší dáma, která má neustále úsměv na tváři.

Paní Šedá se neustále živě zajímá o dění u nás i v zahraničí. „Všechno to sleduji. A velice ráda. Nejen zprávy ze světa, ale také z města. To proto, že mám své město velice ráda. A není mi jedno, co se v něm děje. Tak by to měl mít každý,“ podotkla Blažena Šedá.

Podle jejího názoru by se lidé svého volebního práva rozhodně neměli vzdávat. „Přála bych si, aby se nám podařilo dobře si zvolit naše zástupce. Já volby pokládám za svou vlasteneckou povinnost. Dnes už láska k vlasti, k národu a k domovu pomalu vymizela, což je veliká škoda,“ povzdechla si Blažena Šedá.

Bývalá učitelka ale nenabádá, aby lidé chodili pouze ke komunálním volbám. Podle jejich slov jsou důležité všechny okamžiky, kdy volební místnosti otevřou své dveře voličům. Ať už jde o volby místní, senátní či parlamentní. „Lidé by měli chodit volit a volit dobře. Aby byla naše malá republika mezi těmi státy, v nichž žijí lidé v míru, přátelství a lásce,“ připomenula Blažena Šedá.