„Projekt je tvořen obchodním centrem společně s autobusovým nádražím. Podle sdělení společnosti Shopping Gallery mezi stěžejními nájemci budou společnosti Billa, Dr. Max, Drogerie Rossmann či Mounfield,“ informoval starosta Bíteše Miroslav Báňa s tím, že dokumentaci si Shopping Gallery nechala vypracovat rakouskou architektonickou firmou Trecolor Architects.

Nádraží má být vybaveno osmi zastřešenými zastávkami, halou, výdejnou jízdenek, občerstvením, čekárnou se samoobslužným terminálem, úschovnou zavazadel a toaletami. Projekt rovněž počítá s vytvořením osmasedmdesáti parkovacích míst a dalšími pětačtyřiceti u křižovatky silnic I/37 a II/602.

S výstavbou se počítalo už letos, avšak projekt musel být na základě námitek některých obyvatel změněn, tudíž loňská dotační výzva se „nestihla“.

„Majitelé nemovitostí a zahrádek v těsném sousedství nádraží od něj budou odděleni několikametrovým zeleným pásem,“ poznamenal starosta. Nové stanoviště autobusů má vzniknout mezi dálničním přivaděčem, potokem a ulicí Pod Hradbami. Přístupy jsou plánovány tři z ulice Pod Hradbami a jeden z lokality Za Loukama.

„Na jaře má být vyhlášena dotační výzva, která se týká autobusových nádraží, tedy by se teoreticky mohlo žádat o dotaci, avšak to už je na rozhodnutí nového zastupitelstva,“ dodal Báňa.