„Požádali jsme stát o jejich bezplatný převod, jde zejména o pozemky, které jsou pod komunikacemi, veřejnou zelení, popřípadě jsou v územním plánu určeny pro výstavbu nových komunikací či jejich úpravu. V Bíteši se vždycky naráželo z hlediska výstavby na problémy s pozemky, takže budeme rádi, když se nám toto povede eliminovat,“ vyjádřil se bítešský místostarosta Tomáš Kučera.

Dalších devětadvacet pozemků, o které by zástupci města stáli, spravuje Pozemkový fond České republiky, a jejich celková rozloha je 14 200 metrů čtverečních. Pokud se jim nepodaří je získat do svého majetku, časem by jim skutečnost, že je město nevlastní, mohla zkomplikovat stavby, o kterých uvažují, například rekonstrukce ulic, chodníků nebo křižovatek.

„Město se přes rozdílně názory v zastupitelstvu rozhodlo vykoupit pozemek pod náměstím, což je i takový signál pro developery, kde si přejeme, aby ten market byl. Těch lokalit je sice více, ale tahle je pro nás stěžejní, protože by nám vyřešila koncepci křižovatky, která je poměrně nepřehledná a je nejkomplikovanější ve městě. Navíc by se rozšířila možnost parkování automobilů poblíž centra ve směru na Brno,“ dodal místostarosta Velké Bíteše Tomáš Kučera.