„Bude to plocha téměř čtvercového půdorysu, která lidem nabídne kromě procházky i sportovní vyžití či relaxaci a odpočinek. Vznikne tam třeba multifunkční hřiště, uzavřené dětské hřiště, prostor pro pétanque nebo přírodní vodní biotop,“ uvedl starosta Velké Bíteše Milan Vlček.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Novinkou ve městě pak budou i dvě mobilní buňky se sociálním zázemím. „Ty mohou sloužit například místo stánků s občerstvením na akcích, které spolupořádáme,“ naznačil Vlček. Místní se dočkají také pobytové terasy s venkovním grilem.

Základní provozní téma je založeno na logické cestní síti. „Centrální okruh je navržen z asfaltu o šířce tři metry, a umožňuje tak například pohyb dětí na koloběžkách, odrážedlech, kolech a mimo jiné i na kolečkových bruslích. Na něj pak navazují užší cesty z kamenných kostek. Veškeré cesty a zpevněné plochy jsou řešeny jako bezbariérové,“ popsala Eva Červinková, referentka bítešského odboru investic a rozvoje.

Městský park vznikne za stávajícím sídlištěm, v lokalitě U Stadionu, kde je dnes orná půda. „Bylo to tam poměrně hustě zastavováno od šedesátých let a nějaká kompaktní ‚zelená‘ plocha tam chybí,“ popsal Vlček.

Kromě sídliště park naváže na budoucí domov důchodců, první bítešský supermarket a další bytovou výstavbu. „Přirozeně se napojí na město,“ komentoval starosta.

Vše je zatím ve fázi projektování. „Je to běh na tři až pět let. Teď předěláváme inženýrské sítě, modelujeme terén a od příštího roku bychom chtěli budovat tu méně náročnou část,“ nastínil na závěr Vlček.