VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bíteš: Stavba autobusového terminálu v červenci nezačne

Velká Bíteš – Rekonstrukce Masarykova náměstí se odkládá. Proti výsledku výběrového řízení se odvolala jedna z neúspěšných firem. Informaci potvrdil velkobítešský radní Ladislav Koubek.

15.7.2013 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Bílek

„Bohužel, jeden z účastníků výběrového řízení se odvolal k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže," uvedl Koubek.

Napadnutí výběrového řízení zdrží první etapu přestavby centra Velké Bíteše. V té se počítá v severní straně náměstí s vybudováním přestupního autobusového terminálu. „Úřad pro ochranu hospodářské soutěže teď musí nejprve říci, že výběrové řízení proběhlo řádně. Teprve pak můžeme podepsat smlouvu s vítěznou firmou a začít stavět," vysvětlil Ladislav Koubek.

Kdyby nedošlo ke zpochybnění výběrového řízení, počítali radní v Bíteši, že práce na náměstí začnou ještě v červenci. „Teď se vše odkládá minimálně na konec prázdnin, ne-li déle. Bude záležet na rychlosti rozhodování Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže," dodal radní Koubek.

Vítěznou nabídku za zhruba 19,6 milionu korun předložila městu společnost Imos Brno. „Rada města vyhlásila výsledek na základě písemného potvrzení Regionální rady Jihovýchod o řádném průběhu výběrového řízení," upozornil starosta Velké Bíteše Milan Vlček.

Zbudování nového autobusového terminálu zpřehlední celé náměstí a zároveň poskytne cestujícím větší bezpečnost. Současná středová průjezdní silnice se odsune asi o pět metrů jižněji, a umožní tak autobusům zajíždět na horní stranu náměstí ze západní strany.

Sladěný prostor

Pro cestující budou k dispozici přístřešky, lavičky nebo informační panel s odjezdy a příjezdy autobusů. Přibudou například i nové odpadkové koše, stojany na kola, možnost občerstvit se pitnou vodou, náměstí dostane nové veřejné osvětlení.

„I kašny na náměstí budou opraveny. Když jsou v provozu, dostává prostor náměstí zase o něco příjemnější atmosféru," poznamenal radní Koubek. Dvě současné kašny doplní ještě nový atraktivní plošný vodní prvek. Do středu náměstí se počítá s umístěním pítka.

Celková rekonstrukce má dodat velkobítešskému náměstí soulad, který mu zatím chyběl. „Důležitá je celková kultura prostoru v centru města. Nyní působí neuspořádaně. Od přestavby si slibujeme, že díky ní dostane náměstí jednotný ráz," poznamenal Ladislav Koubek.

Přestavba bítešského náměstí byla rozdělena do dvou samostatných etap. Na rekonstrukci severní strany s autobusovým terminálem naváží v příštím roce úpravy na jižní straně.

Na obě stavební akce získala Bíteš dotace z (ROP) Jihovýchod Evropského fondu pro regionální rozvoj. V případě stavby autobusového terminálu činil dotační příspěvek třiadvacet milionů korun, nyní ROP Jihovýchod podpořil i přebudování jižní strany náměstí částkou necelých devíti milionů.

Předpokládané náklady na přestavbu „severu" a zbudování terminálu činily dvaačtyřicet milionů korun. „Výběrovým řízením se nám podařilo výrazně ušetřit, dostali jsme se na zhruba poloviční částku. Úměrně tomu ovšem bude krácena i částka dotace," vysvětlil Ladislav Koubek.

Pokud stavební práce první etapy přestavby náměstí přece jen začnou ještě před tradičními velkobítešskými hody, jejich konání to nenaruší. S dodavatelem stavby se radní totiž už dohodli, že v září veškerou činnost přeruší právě na dobu konání hodů. „Byla to naše podmínka, že firma umožní konání této akce. Zakládáme si na nich, jsou ve městě událostí číslo jedna," řekl Žďárskému deníku radní Koubek.

Autor: Redakce

15.7.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Radek Koten (SPD)

Radek Koten (SPD): lidé májí rádi rádoby mučedníka

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

AKTUALIZUJEME

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Vysočina - Volby do Poslanecké sněmovny ČR skončily. Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO.

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Přestože se většina vyslovila kladně, výsledek referenda není závazný

Velké Meziříčí – Spolu s volbami do poslanecké sněmovny bylo v sobotu ve 14 hodin ukončeno také referendum ve Velkém Meziříčí. Lidé v něm rozhodovali o osudu Náměstí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení