Pro návštěvníky je ve velkém sále Jupiter clubu na Náměstí připraven bohatý program. „Budou se zde prezentovat firmy a neziskové organizace zaměřující se především na zdravou výživu a zdravý životný styl,“ uvedla vedoucí Střediska ekologické výchovy Ostrůvek Jana Audy.

Firmy tam představí nejen svoje výrobky, ale také služby, které nabízejí. Zájemci si mohou nechat změřit krevní tlak, tělesný tuk, index tělesné hmotnosti (BMI) a hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Sdružení Arnika upozorní na nebezpečí výrobků z PVC a návštěvníkům poradí, jaké jsou k nim vhodné alternativy. Společnost pro Fair Trade a rozvojové vzdělávání připomene, že nakupování a výběr výrobků může ovlivnit kácení tropických pralesů či chudobu zemědělců ve třetím světě. Sdružení tedy nabídne zboží se značkou „spravedlivého obchodu“.

Na organizaci Dne zdraví se podílí i velkomeziříčská Střední škola řemesel a služeb, která připraví nabídku zdravých jídel. Nebude chybět ani jejich ochutnávka. „Akcí podobného druhu by mělo být ve městě víc. Spousta lidí to určitě ocení a půjdou se rádi podívat,“ řekl Jan Pavelec z Velkého Meziříčí.

Den zdraví podpořilo ministerstvo životního prostředí, Kraj Vysočina a radnice.