„Pokud jde o sledovanost a návštěvnost fanoušků, pak biatlon zažívá už několik let boom. Klasické lyžování tak nějak ustoupilo do pozadí. Podle mého názoru ale to, že se v Novém Městě budou konat hned dva světové poháry, pomůže opět klasické lyžování více propagovat. Věřím, že se ani v budoucnu klasické lyžování neztratí. Naopak, rozhodně patří do světového sportu a stejně tak k Novému Městu,“ poznamenal novoměstský místostarosta Stanislav Marek.

Menší zájem fanoušků o tradiční běžkařské závody zaznamenávají i ubytovatelé. „Lidé se sice na ubytování ptají, hodně jich také přijede, ale je samozřejmě menší poptávka, než v případě biatlonu,“ potvrdil větší atraktivitu biatlonových závodů Martin Kučera z Hotelu Rokytno.

Organizátoři sami nemají o počtu návštěvníků, kteří se ve dnech konání světového poháru chystají Vysočina arenu navštívit, žádný přehled. „Vstup je zdarma, takže to nemůžeme posuzovat podle počtu prodaných lístků. A neobracejí se na nás ani z dotazy, všechny důležité informace najdou na webu. Předpokládám ovšem, že se lidé přijdou podívat. Naši reprezentanti teď jezdí velice dobře, takže doufám, že je fanoušci přijdou povzbudit,“ usmál se Jan Skřička zre Sportovního klubu Nové Město na Moravě.