Pracovníci bezpečnostní agentury hned zavolali policejní hlídku, aby celou situaci vyřešila a pokusila se muže najít. „Asi po dvaceti minutách se to policii podařilo. Muž se vrátil ke kočárku a ten si převzal,“ uvedla policejní mluvčí. Policisté zjistili, že se jednalo o čtyřiačtyřicetiletého muže. „Ten se svým neodpovědným chováním zřejmě dopustil přestupku proti zákonu o sociálně právní ochraně dětí. Policisté z Nového Městě případ oznámili orgánu sociálně právní ochrany dětí,“ doplnila Čírtková.

Slavnostní zahajovací ceremoniál Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě v roce 2013.
Jarní prázdniny budou příští rok na Vysočině dřív. Kvůli mistrovství v biatlonu

Za první dva dny konání světového poháru v biatlonu dorazilo do Vysočina Areny téměř čtyřicet tisíc fanoušků. „Ve čtvrtek 2. března dorazilo do Vysočina Areny sedmnáct tisíc fanoušků, v pátek 3. března přišlo dvacet tisíc fanoušků,“ vyčíslila Dana Čírtková. 

Nápor diváků očekává policie také na neděli 5. března. „Apelujeme na návštěvníky, aby dbali upozornění pořadatelů, kteří všem návštěvníkům doporučují naplánovat si příjezd do okolí Nového Města na Moravě s časovým předstihem. Velké množství návštěvníků, kteří budou na Novoměstsko přijíždět zájezdovými autobusy nebo osobními vozidly, výrazně sníží kapacitu a dopravní obslužnost komunikací,“ upozornila Čírtková.