„Do areálu nebude umožněn vstup žádným divákům. Policisté budou dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost,“ potvrdila mluvčí Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Dana Čírtková.

Policisté budou hlídkovat v bezprostřední blízkosti Vysočina areny, ale také v Novém Městě na Moravě a v jeho okolí. A obsadí i příjezdové silnice vedoucí ke sportovnímu areálu. Diváci tam sice mají vstup zakázaný, hlavní aktéři se ovšem na místo dostat musí. „Sportovci a jejich realizační týmy, a také novináři, se musí do areálu Vysočina areny v Novém Městě na Moravě v jednotlivé soutěžní dny dopravit a zaparkovat svá vozidla. Proto v okolí budou dohlížet na plynulost v dopravě hlídky dopravních policistů,“ oznámila Dana Čírtková.

Některá z původně plánovaných dopravních opatření byla zrušena, například uzavření silnice I/19 v úseku od kruhového objezdu v Novém Městě na Moravě po odbočku k nemocnici. Tam bylo původně plánované parkoviště pro diváky. Další z avizovaných opatření zůstávají nadále v platnosti. „Některých komunikací se bude týkat dopravní omezení. Tyto silnice budou viditelně opatřeny dopravními značkami,“ upozornila Čírtková.

Ilustrační foto
Ani dva zákazy nezabránily řidiči sednout za volant

Zcela uzavřena bude ve dnech od 5. do 8. března silnice vedoucí z Nového Města na Moravě do Vlachovic. Uzavírka se týká úseku od autobusové zastávky u nemocnice až po obec Vlachovice. Obousměrná objízdná trasa povede přes Maršovice, Rokytno, Kuklík, Sněžné, Krátkou, Kadov, Fryšavu pod Žákovou horou, Tři Studně a Vlachovice. „Veřejná linková doprava projede uzavírkou,“ doplnila policejní mluvčí.

Uzavřeným úsekem projedou kromě autobusů také vlachovičtí obyvatelé. „Lidé z Vlachovic a ti, kteří tam mají firmy nebo tam dojíždějí do zaměstnání, mají průjezdní karty. Režim tam bude stejný, jako při jiných závodech,“ vysvětlil starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

Změna se bude týkat i příjezdu ke sjezdovce na Harusově kopci. „Silnice bude zjednosměrněna. Ke sjezdovce se pojede z Radňovic přes Jiříkovice. Odtamtud pak budou auta odjíždět směrem k nemocnici a na silnici I/19,“ avizoval další změnu v dopravě novoměstský starosta.

V prvním kole play-off 2. ligy vyzvou basketbalisté Žďáru (v bílém) Valašské Meziříčí.
Žďárští Vlci vybojovali postup do play-off

Rozhodnutí bezpečnostní rady se dotklo především fanoušků, kteří si předem zakoupili vstupenky. Jakým způsobem a kdy mohou neplatné lístky proměnit zpět na peníze se dozvědí v dubnu. „Po jednání se zainteresovanými státními orgány oznámíme do 20. dubna, nejpozději však dle zákona do devadesáti dnů, mechanismus, jakým se bude vracet vstupné, případně zdali bude možná výměna za vstupenky na Světový pohár ve Vysočina Areně v roce 2021,“ oznámil předseda organizačního výboru a prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza.

Biatlon bez diváků se týká také ubytovacích zařízení v regionu. Ty mívaly v době konání tohoto největšího sportovního svátku na Novoměstsku pravidelně „žně“. Hotely a penziony v bezprostřední blízkosti Nového Města na Moravě ale o tolik nepřijdou. Většinou jsou u nich ubytovány sportovní týmy a stejně tomu tak je i letos. „U nás jsou ubytováni reprezentanti z Finska a Slovinska, takže máme plno. Ale diváci nám přesto budou chybět, chodili k nám na jídlo. Takže se nás to vlastně taky nějakým způsobem dotkne,“ vyjádřil se majitel Maršovské rychty Petr Štěpánek.