Policisté řešili v pátek v Novém Městě na Moravě problém s parkováním auta po skončení závodu, které zůstalo stát na I/19 i po povoleném čase. Policie tak důležitou silnici nemohla po deváté večer otevřít. „Na parkovací ploše, kterou byla silnice I/19 od kruhového objezdu směrem k odbočce k nemocnici, zůstalo i po jednadvacáté hodině zaparkované jedno osobní vozidlo. Vůz tvořil překážku v provozu, takže tato silnice nemohla být otevřena,“ vysvětlila v sobotu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Řídící štáb v Novém Města na Moravě vznikl kvůli mistrovství světa v biatlonu
MS v biatlonu: místo posilovny má police v Novém Městě místnost plnou monitorů

Policie chtěla situaci vyřešit odtahem auta, mezitím se k vozu vrátil jeho řidič. „Policisté mu dali pokutu za nerespektování dopravní značky,“ pokračovala Čírtková s tím, že za další menší přestupky rozdali policisté ještě dvanáct pokut. O řidičák přišel v pátek ve Vlachovicích řidič osobního auta, který nadýchal téměř 1,5 promile alkoholu.

Na urgentním přijmu novoměstské nemocnice pak skončil po půl druhé v noci se zraněním na noze opilý fanoušek z ciziny. V nemocnici se devětapadesátiletý muž choval agresivně. „Proto na místo přijeli policisté a u muže provedli dechovou zkoušku. Ta ukázala hodnotu 3,21 promile alkoholu. Policisté cizince převezli na záchytnou stanici do Jihlavy,“ popsala policejní mluvčí. V pátek ještě policisté řešili ztrátu mobilního telefonu a několika peněženek.

I pro sobotu platí ve Vysočina Areně pro parkování "mokrá" varianta a policie apeluje na návštěvníky, aby dbali pokynů pořadatelů i policie. Na programu mistrovství světa je sprint mužů, začátek závodu je pět minut po páté hodině odpoledne.

ZKOUŠELI JSTE NOVÝ KVÍZ? Exotická mušle i tradiční lipový list ve znaku. Poznejte obec na Vysočině

Zdroj: Deník/Zuzana Musilová