Rozdílné národy, které spojila touha užívat si a na chvíli nesoupeřit, oslovila i samotná zpěvačka. Ta i její předskokani nechali publikum fandit podle toho, z jaké země pocházeli. Anna K. různorodost oslavila i tím, že lidem věnovala písničku Večernice. „Jiný slova, jinej kraj, jiný nebe tady maj…,“ pěla a různorodá směsice národů jednotně tančila do rytmu hudby a jejích slov. V centru města při tom vlály vlajky Česka, Rakouska nebo Velké Británie.

Z Německa kvůli šampionátu vyrazil do Nového Města na Moravě třiašedesátiletý Paul Becker. „Na mistrovství světa v biatlonu vyrážím pravidelně už jedenáctým rokem. Vždycky fandím našim, ať už domů nějakou medaili dovezou, nebo ne. A když už jsem vyrazil sem do Česka, chtěl jsem poznat i víc z místního život. Koncert mě baví, i když slovům nerozumím,“ shrnul německý návštěvník anglicky své dojmy.

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek

Koncert Anny K. si nenechali uniknout ani někteří místní. S dětmi si přišla muziku na Vratislavovo náměstí poslechnout Jarmila Studená. „Přijde mi super, že máme možnost si užít i něco jiného než sport. Ten už je úplně všude. Takový doprovodný program se mi naopak líbí. Já mám zpěvačku ráda. Jen mým dětem už její hudba moc neříká. Ale nestěžují si, že jsem je vytáhla ven, takže za mě hodně dobrý,“ řekla žena s úsměvem, zatímco se okolím nesly české písničky.