Pořadatelé Světového poháru biatlonistů s protesty nesouhlasí. „Nám se nejedná o žádné výtržnosti nebo narušování průběhu biatlonu. Opravdu ho pouze chceme využít k tomu, abychom poukázali na tuto problematiku," uvedla Jirásková. Sporných případů dětí odebraných cizincům norským úřadem pro ochranu dětí Barnevern, je podle ní mnoho, nejde jen o syny Češky Evy Michalákové.

Jirásková předpokládá, že se aktivisté budou v dějišti Světového poháru pohybovat od pátku do neděle. Většinou budou před sportovištěm, ale někteří mají vstupenky do Vysočina Areny. Na transparentech budou mít v ruštině, angličtině a norštině hesla, jako Stop krádeži dětí v Norsku nebo Stop obchodu s dětmi v Norsku. Organizace protestu se podle ní bude řešit operativně na místě. „Uvidíme, kde se budou zdržovat hloučky Norů nebo zahraniční média," podotkla.

Organizátorům závodů se chystané protesty nelíbí. „My se od toho distancujeme," řekl Michal Zicháček z kanceláře organizačního výboru. Uvedl, že s lidmi připravujícími protest také jednali. „Vysvětlili jsme jim, že se nedomníváme, že by se sportovní podnik tohoto typu měl stát prostředkem jakýchsi, řekněme, politických nátlaků," uvedl Zicháček.