Příjezdovou cestu, kterou na stavbu zrovna přijíždí dělníci, budou využívat také zákazníci nákupního střediska a zásobovací vozy. Projektový specialista Martin Slavata z developerské firmy Traxial vysvětluje, že řidiči mezi sebou kličkovat nebudou.

„Společný bude pouze vjezd a výjezd z přilehlé silnice. Pak se jejich cesty hned oddělí. Zákazníci se nemusí bát kamionů, když půjdou s košíky. Ty se totiž vydají doleva okolo objektu,“ říká Slavata a dále přibližuje netradiční prvky obchodního centra.

To bude mít celkem dvě křídla. V jednom budou menší obchody. „Mezi ně patří Jysk, Teta drogerie, SuperZoo, Traficon a TEDi. A vedle nich bude stát supermarket Lidl,“ vyjmenovává Slavata, do jakých prodejen mohou návštěvníci v budoucnu zavítat.

Vzniknou i nabíjecí stanice

Za prodejnami budou místa k stání také pro jejich zaměstnance. To parkoviště návštěvníci potkají hned po vjezdu do areálu. Celkem tam vznikne okolo sto sedmdesáti míst a budou mezi nimi také nabíjecí stanice pro elektromobily.

Martin Slavata dále popisuje, že nyní jsou změny nejvíce viditelné. „Doteď jsme se věnovali zemním pracím a základovým konstrukcím. Nyní jsme ve fázi, kdy na místě montujeme betonový skelet. Až bude skelet hotový, tak k němu následně přidáme opláštění. Projekt roste před očima,“ vysvětluje.

Už se stává tradicí, že na podzim se v dopisních schránkách v okrese Žďár nad Sázavou objeví obálka s dopisem od Domácího hospice Vysočina. Koncem roku 2023 vynesla tato kampaň Hospici 391 860 Kč.
Žďársko otevřelo srdce. Hospicu darovalo statisíce, pomohou umírajícím

Hotový je nyní také základový práh spolu s izolací. Projektanti pak musí při stavbě brát v potaz i různorodé požadavky obchodníků.

„Každý nájemce má trochu jiné požadavky. Vytváříme jim prostory na míru. Každý má svůj standard toho, jak má vypadat podlaha, jakou barevnost mají mít stěny nebo stropy. To všechno je potřeba zkoordinovat,“ hodnotí Slavata.

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek

Podle něj prodejny zákazníky přivítají na podzim. „Jakmile stavba bude hotová, je potřeba získat ještě stanoviska hygieny, hasičů a dalších,“ předesílá Slavata s tím, že podle kontrolního dne jde všechno podle plánu.

O nákupním centru:

  • Obchody: Lidl, Jysk, TEDi, SuperZOO, Teta drogerie, Traficon
  • Umístění: Východní část Velkého Meziříčí u ulice Karlov
  • Datum otevření: podzim 2024
  • Plocha: 4 500 metrů čtverečních