Přednáška spojená s besedou se koná ve čtvrtek 1. března od 16 hodin v Moučkově domě, přednášet bude Radim Kapavík ze sdružení Signum belli 1914. „Návštěvníci se mimo jiné dozvědí také informace o každodenním životě vojáků a budou připomenuty i střety s československými legiemi,“ doplnil historik Regionálního muzea Miloslav Lopaur. Po skončení přednášky je naplánovaná diskuse, při které se budou moci zájemci zeptat na cokoli, co je bude zajímat.

Ilustrační foto.
Opilec obtěžoval hosty diskotéky, skončil na záchytce

„Nepochybně zajímavé informace se budou týkat osudů jednotlivých vojáků, kterých tímto plukem za první světové války prošlo na dvacet tisíc. Je možné, že přítomní zaslechnou i jména svých vlastních předků,“ zmínil také historik. Pro případ většího zájmu je možné rezervovat si místa telefonicky.

Přednášející Radim Kapavík je předsedou spolku Signum belli 1914. Spolek vznikl v roce 2011 a cílem jeho činnosti je mapovat osudy českých vojáků za velké války, a zároveň přispívat k udržování památek na ni – především vojenských hřbitovů z této doby. A to nejen u nás, ale i těch, kde jsou pochovaní čeští vojáci v zahraničí.

Zima v Hamrech nad Sázavou.
Tuhé mrazy přejí bruslení na zamrzlých rybnících