„Jednou měsíčně vyrážím do Svratky k příbuzným, tak tam i natankuji. Oproti červnu tam nechávám tak o tři sta třicet korun méně, což je pro mě nemalá suma. Za ušetřené peníze můžu udělat třeba nákup potravin v supermarketu alespoň na dva dny,“ řekla mladá žena, která jezdí osobním vozem Nissan Primera, jehož nádrž dokáže najednou pojmout pětapadesát litrů pohonných hmot.

U dálnice je benzin drahý

Zatímco ve Svratce stál natural 95 v polovině června 31,90 koruny, ke včerejšímu dni cena klesla na 25,90. Jen o deset haléřů více zaplatí řidiči za natural 95 u benzinové stanice Unicorn Oil ve Žďáře nad Sázavou.

„Tankuji tam pokaždé, když městem projíždím. Ale protože hodně cestuji po Vysočině a často jezdím také do krajského města, nabírám benzin tam. Natankovat se tam dá i za 23,90,“ řekl dvaatřicetiletý David Tobiáš z Velkého Meziříčí.

Takto nízké ceny najdou řidiči v Jihlavě u firmy TankOno, která provozuje síť čerpacích stanic po celé České republice. Stává se už jejich tradicí, že mají nižší ceny, než je v dané lokalitě běžné.

V těchto dnech v krajském městě například nabízejí naftu za 26,50.

Z „benzinek“ na Žďársku, na které se redaktoři Žďárského deníku zaměřili, snížili nejvýrazněji ceny naturalu u čerpadla v ulici Novoměstská ve Žďáře nad Sázavou, a to o 6,20 koruny.

Zatímco 17. června tam šoféři za natural 95 zaplatili 32,70, včera klesla jeho cena na 26,50 koruny.

Naopak k nejdražším čerpacím stanicím patří na Ždársku Slovnaft ve Velké Bíteši. Motoristé tam natural 95 pořídí za 27,70 a naftu za 28,90 koruny.

----------------

Ceny pohonných hmot