„Výtěžek použijeme na podporu Rané péče, již poskytuje jako jednu z pěti sociálních služeb Sdružení Nové Město na Moravě o.s. rodinám s malými dětmi s postižením," vysvětlila ředitelka Sdružení Ruth Šormová.

Program zahájil odpoledne v přízemí Horácké galerie jarmark. Návštěvníci mohli nejen prohlížet, ale také nakupovat řadu originálních rukodělných výrobků – například knoflíkové náušnice, brože, dřevěné pomocníky do kuchyně, skleněné a hliněné dekorace nebo i zástěry a tašky.

„Zájem více než padesáti tvůrců, kteří podpořili dobročinný jarmark tím, že nám své výrobky darovali nebo je sami přijeli prodávat a věnují nám polovinu výtěžku, předčil naše očekávání. Jsme mile překvapeni, že jsou mezi nimi autoři všeho věku – děti, mladí lidé i senioři," vyjádřila se Ruth Šormová.

Drobné dárky se rozhodla pořídit řada lidí. „Koupila jsem své nejlepší kamarádce takové ty tři opice ‚nevidím-neslyším-nemluvím'. Jsou hliněné, stály padesát korun, kamarádce se budou moc líbit. Další padesátikorunu jsem vhodila do pokladničky," pověděla návštěvnice Hana Novotná.

Benefice 3-3-3 pak pokračovala módní přehlídkou v podkroví Horácké galerie. Předváděné modely z dílen bystřického Ateliéru Libuše a brněnského Artissima si zájemci mohli po skončení přehlídky také vyzkoušet, zakoupit nebo objednat.

Celý program zakončil koncert v kulturním domě. Na pódiu se v roli zpěvačky představila „Helenka Součková" z divadelního představení Hrdý Budžes, herečka Bára Hrzánová. Doprovodila ji její kapela Condurango.