„Úvěr letos budeme čerpat a v příštím roce splácet,“ uvedla ředitelka Kultury Žďár Marcela Lorencová. Na projekt organizace získala rovněž příspěvek ve výši 150 tisíc korun ze Státního fondu kinematografie.

V biografu se modernizoval zvuk v roce 2011 v rámci digitalizaci a poslední stavební úpravy spojené s modernizací kina byly ukončeny předloni – už při nich bylo počítáno s výstupy pro plánované nové ozvučení. Kino z roku 1963 přestavbou interiéru získalo bezbariérový přístup, nové toalety, elektroinstalaci i pohodlnější sedačky i boxy, čímž se kapacita sálu snížila z více než čtyř stovek sedadel na 250 pohodlných míst.

Mimo to byl zaveden nový prodejní on-line systém, vybudováno pohoštění Biják café, zavedena nová propagace, webové stránky, facebookový profil, půlnoční předpremiéry nových filmů, film naslepo, promítání pro různé věkové kategorie nebo příznivce filmových žánrů, půlnoční předpremiéry, soutěže, kvizy, případně projekce doprovázené světelnými a zvukovými efekty a řada dalších změn, které diváky zaujaly. Loni tak Kino Vysočina hlásilo třetí nejvyšší návštěvnost v rámci republiky. „Jsme rádi, že místní lidé a především mladší věková kategorie už nejen neodjíždí do okolních kin a multikin, ale že se k nám učí chodit i návštěvníci ze širokého okolí, kde bylo kino v minulých letech zrušeno,“ doplnila Marcela Lorencová.