Podle ní se situace s problémovým místem nikam neposunula. „Budu muset zase obnovit jednání s představiteli kraje,“ podotkla Marková.

Podle novoměstské starostky však nebude jednoduché zastávku přesunout. „Chtěli bychom ji jakoby ‚zastrčit‘ do protějších pozemků, ale obáváme se problémů s jejich odkupem. Navíc přestavba daného místa by byla i velmi finančně náročná,“ uvedla Zdeňka Marková.

Podle chodců i řidičů je situace nad nemocnicí alarmující. „Vše tam je v rozporu s bezpečností provozu. Když se tam točíme s autobusem, musíme přejíždět do protisměru. Kolikrát naproti nám jede i několik aut,“ řekl rozhořčeně profesionální řidič Zdeněk Dvořák.

Podle něj je jen otázkou času, kdy u autobusové zastávky, kde denně vystupují a nastupují stovky cestujících, dojde k nějakému neštěstí. „Každý si určitě dobře vybavuje srážku tramvají v Ostravě. I tam se několik desítek let tolerovala nebezpečná trať. Stejně je tomu i v Novém Městě. Dokud nedojde k tragédii, nic se tam nezmění,“ myslí si řidič.

Lidé, kteří denně přebíhají silnici od zastávky k nemocnici, už ve změnu nedoufají.

„Takových let se o tom jen mluví. Představitelé města změny pořád slibují a stále se nic neděje. Víte, ono by možná stačilo, kdyby si na týden to přebíhání vozovky sami vyzkoušeli. Ať vidí, jaké to je, kličkovat mezi projíždějícími auty. Nejhorší je, že když už se člověk dostane na druhou stranu, musí jít pomalu příkopem, aby ho nějaký ‚šumachr‘ nesrazil. Ani ty slibovaný chodníky tu totiž pořád nejsou,“ postěžovala si pětadvacetiletá Petra, která denně dojíždí ze Žďáru nad Sázavou do Nového Města do zaměstnání.