Radní ale nejsou schopni lidem pomoci. Situace ve městě totiž neumožňuje víc než dvě objízdné trasy. „Bezděkov musíme nechat průjezdný. Jiná možnost není. Děti by se totiž ráno nedostaly včas do škol. Pouštíme tam proto autobusy městské hromadné dopravy,“ vysvětlil starosta Velkého Meziříčí František Bradáč.

Sám ale přiznává, že ulicí projíždí i linky, které tam nemají co dělat. „Budeme jednat s dopravci i policií. Ta by se měla na provoz v Bezděkově více zaměřit,“ doplnil.

Dopravní situace ve městě nedá řadě šoférů spát. „Co vám mám povídat, je to prostě katastrofa. Nejhorší je to kolem třetí hodiny odpoledne. To stojíte v koloně třeba patnáct minut. A v těch vedrech, co jsou, se to nedá vydržet. Ani nevíte, jak se těším, až budou Novosady zase otevřený,“ povzdechl si Pavel Vavřinka z Velkého Meziříčí.

Jedinou možností jak lidem z Bezděkova pomoci, je rychlejší oprava Novosad. „Kanalizace a vodovod se budou předávat oproti původnímu termínu o měsíc dříve. Původně byl konec rekonstrukce naplánován na poslední červenec, předávat se však bude už koncem června,“ nechal se slyšet velkomeziříčský starosta.

V těchto dnech začíná firma pracovat na další etapě rekonstrukce, na povrchu vozovky. „Termín je stanoven do 26. září a já pevně věřím, že bude dodržen,“ řekl František Bradáč. Oprava kanalizace v ulici Novosady byla podle starosty nevyhnutelná. „Při kamerových zkouškách bylo zjištěno, že je v havarijním stavu, nebylo proto jiné východisko,“ dodal.