Firma, jež měla ve městě aquapark postavit, již byla speciální komisí vybrána. Radní však svým rozhodnutím z 19. dubna výběrové řízení zastavili s tím, že by kvůli absenci dotace bylo lepší stavět aquacentrum na etapy. S tím se ale nesmířil žďárský starosta Jaromír Brychta, využil své pravomoci a usnesení rady „stopnul“. Rozhodnutí pak nechal na zastupitelstvu, jež ve čtvrtek 6. května potvrdilo verdikt rady.


„Samozřejmě mě to velmi mrzí, tím víc, že to neprošlo jen o jeden hlas,“ nechal se slyšet Brychta. Ten je zastáncem řešení nechat postavit společensko–relaxační centrum vítěznou firmou z Vysočiny, a to v původním rozsahu a časovém horizontu i přes peníze, jež Žďárským chybí.


Optimistická v tomto směru byla i žďárská místostarostka Dagmar Zvěřinová, jež ve čtvrtek také hlasovala pro pozastavení dubnového usnesení rady. „Vysoutěžili jsme cenu 159 milionů, jsme ale plátci DPH, takže získáme část peněz zpět. Cena by tak vyšla na 133 milionů,“ uvedl Brychta.


Finanční stabilita


Přibližně 90 milionů mají Žďárští na aquapark stranou, zbývající částku by podle starosty mohli splatit během několika let. „Finanční stabilitu města by to určitě neohrozilo,“ míní Brychta. Většina zastupitelů byla ale vzhledem ke krizi opatrná a rozhodla se pro řešení, jež sice zachová projekt v původním rozsahu, ale rozdělí jej na jednotlivé fáze. „Naši úředníci už na tom pracují. Ve chvíli, kdy vysoutěžíme dodavatele první etapy, začne se ihned stavět. Podle mě by to mohlo být ještě tento rok,“ vyjádřil se Oldřich Sedlák, žďárský radní i zastupitel, který zvedl ruku raději pro rozfázování projektu.