Deník sledoval v úterý i ve středu ceny u čtyř čerpacích stanic na Havlíčkobrodsku. Zlevnila pouze jedna čerpací stanice. O 1, 40 koruny levněji mohou například řidiči natankovat Natural 95 od středečního rána na čerpací stanici EuroOil na hlavním tahu I/38 u Golčova Jeníkova. Naftu pak o 1,80 levněji. Ve směru od Kolína na Jihlavu jde o první benzinku na území Kraje Vysočina.

„Zlevňovali jsme hned o půlnoci. Ráno jsem po příchodu do práce pouze nastavila nové ceny. Ty nám určuje společnost Čepro. Jak to mají ostatní, to je pouze na nich, jaké si nastaví marže,“ řekla Deníku obsluha čerpací stanice EuroOil. Jméno zveřejnit nechtěla, ale ochotně ukázala nový ceník platný od půlnoci 1. června, který musí mít povinně vytištěný na prodejně.

Pouta, zatýkání - Ilustrační foto
Sehrané drama za mřížemi: jihlavský vězeň držel přítelkyni pod krkem žiletku

Na téže trase, pouze o několik kilometrů dál v Habrech, provozuje svou čerpací stanici společnost Benzina. Její ceny zůstaly ve středu dopoledne stejné, jako předchozí den 31. května. Obsluha argumentovala tím, že zlevní, až jim přijdou levnější pohonné hmoty. Kdy se tak stane, netušila.

Nezlevnila ani benzinka ve Vilémově. Mimo hlavní tah leží čerpací stanice Prim v Golčově Jeníkově. Také její ceny zůstaly na úterních hodnotách. „Máme informace, že zlevníme, jakmile dostaneme novou zásobu paliva," sdělila Deníku tamní obsluha. Ani tady nevěděli, kdy to přesně bude.

Čerpací stanice Tank ONO v Přečáplech na Chomutovsku
Spotřební daň na paliva je nižší. Benzin leckde zlevnil, ale ne na dlouho

Řidič Luboš Zvolánek z Chotěboře žádné výrazné snižování cen pohonných hmot neočekává. „Žádné velké zlevnění nečekám. Spíš to bude ještě horší," řekl Deníku Zvolánek. Řidič Petr, který Vysočinou jen projížděl, pak poznamenal, že si v tomhle státě stejně každý dělá, co chce a lepší to v tomto ohledu určitě nebude.