VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Alena Poulová ze stacionáře Nesa získala cenu

Velké Meziříčí – Jedna z Cen Charity České republiky, kterou dostávají lidé za výjimečné zásluhy, putuje rovněž na Žďársko. Získala ji Alena Poulová, vedoucí denního stacionáře Nesa ve Velkém Meziříčí, které je jedním ze zařízení Oblastní charity Žďár nad Sázavou, potažmo Diecézní charity Brno.

5.10.2010
SDÍLEJ:

Prostřednictvím služeb stacionáře Nesa ve Velkém Meziříčí se Alena Poulová snaží podporovat lidi s postižením, jejich začlenění do společnosti a také rodiny, ve které žijí.Foto: Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Cenu za rozvoj charitního díla v kategorii zaměstnanec si Alena Poulová přebrala v prostorách augustiniánského kláštera u kostela svatého Tomáše v Praze na Malé Straně.

„Toto ocenění mi udělalo velkou radost. Patří ale také lidem, kteří mě v mé práci podporují – od mých nejbližších, přes moji nadřízenou, ředitelku Janu Zelenou, až po výborný tým lidí kolem mě. Bez těchto lidí bych tolik nedokázala,“ nechala se slyšet vedoucí velkomeziříčského stacionáře Nesa Alena Poulová s tím, že v Charitě pracuje již sedm let. „Svoji práci mám velmi ráda a je pro mě osobně ctí pracovat právě v této organizaci,“ doplnila Alena Poulová.

Uznání za několikaletý přínos

Co se týká samotného průběhu nominace, každá z diecézních charit v republice mohla posílat tipy na své „kandidáty“ ve čtyřech oblastech působnosti: zaměstnanec, dobrovolník, sponzorská organizace a mimořádný čin. Ze seznamu všech nominovaných pak bylo nakonec vybráno na osmadvacet řádových i vedoucích pracovníků, vážených pro svoji odbornost a lidský přístup ke klientům i kolegům, dlouholetých dobrovolníků a sponzorských organizací, již vykonanou činností nějakým způsobem přispěli k rozvoji celé organizace Charity.

„Alena Poulová, jakožto pracovnice Oblastní charity Žďár nad Sázavou a vedoucí denního stacionáře Nesa ve Velkém Meziříčí, byla na cenu nominována za několikaletý přínos ve vedení služby pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením, za vybudování kvalitního zařízení, jeho rekonstrukci a rozšíření,“ uvedla Lenka Judová, asistentka pro oblast propagace a duchovní péče žďárské oblastní charity. Nezanedbatelným faktem pak bylo podle Judové rovněž její vysoké pracovní nasazení a lidský přístup, kterým buduje dobré jméno Charitě.

--------------

Cena Charity ČR

– je udělována od roku 2008 u příležitosti zakončení celostátní kampaně s názvem Den Charity, akce, která se koná na mnoha místech republiky v den svatého Vincence z Pauly (27. září), patrona a zakladatele moderní charitativní činnosti

– je určena osobnostem Charity za mimořádné charitní dílo

Autor: Zlata Ptáčková

Místo události:
5.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Házenkářský tým složený ze studentů žďárské průmyslovky zlomil finálové prokletí. Na třetí pokus porazil Rožnov pod Radhoštěm a postoupil na mistrovství světa do Kataru.
4

Katar to jistí! Žďárská průmyslovka vyhrála republiku v házené

Před kostelem svatého Ondřeje ve Vojnově Městci zpívalo ve středu 13. prosince koledy na sto padesát dětí a dospělých. První tón udával starosta Karel Malivánek.
15

Ve Vojnově Městci se zpívaly koledy v záři prskavek

AKTUALIZOVÁNO

V Polničce koledy zazněly již potřetí

Polnička – Letos již potřetí se do akce Česko zpívá koledy zapojili v Polničce na Žďársku. Zazpívat si sedm vybraných vánočních písní přišlo ve středu večer na prostranství před tamní školou zhruba dvě stě až tři sta lidí.

Studenti chtěli za prezidenta Jiřího Drahoše

Praha, Vysočina – Středoškoláci by poslali do druhého kola prezidentských voleb Jiřího Drahoše a Miloše Zemana. Prozradily to výsledky studentských prezidentských voleb nanečisto, jejichž první kolo se konalo na bezmála čtyřech stovkách středních škol v úterý 12. prosince a ve středu 13. prosince.

Rozštípená skála bude znovu vyhlášena přírodní památkou

Hamry nad Sázavou – Opakovaně bude na jaře vyhlášena přírodní památka (PP) Rozštípená skála, a to i přesto, že již řadu let přírodní památkou je.

Zloděj ukradl přívěsný vozík

Velká Bíteš – O přívěsný vozík přišel jeho majitel v Ludvíkově. Ztratil se z volně přístupného pozemku v úterý 12. prosince mezi jednou hodinou v noci a jedenáctou hodinou dopoledne.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT