Při finálovém kole nejvyšší kategorie A se divákům tajil dech. Děvčata lítala do vzduchu a předváděla i dvojitá salta.

„Páry kategorie A mají téměř neomezené možnosti, nejtěžší povolenou akrobatickou figurou je dvojné salto a tento prvek může být v sestavě zařazen maximálně ve dvou různých provedeních. U ostatních prvků neplatí žádná omezení, a proto jsou vystoupení či závody párů kategorie A tak atraktivní a adrenalinové,“ popsal nejvyšší kategorii Vilibald Prokop, trenér a tančeník z rokenrolového klubu Elvis.

Je to také o hlavě

I on v kategorii A tančil. Jeho partnerkou je Lenka Cejnková pro kterou to byly teprve druhé závody. Skákat náročná salta se však nebojí. „Je to hodně o hlavě. Prostě do toho musím jít a nebát se,“ vyjádřila se po svém finálovém vystoupení Lenka.

Atmosféra ve sportovní hale Evžena Rošického byla výborná. Diváci povzbuzovali tanečníky ze všech sil. „Nám se tančilo velmi příjemně, neboť podpora nejen jihlavských fanoušků byla výborná a jsem rád, že publikum bylo takto vstřícné k většině soutěžících. Za nás můžu říct, že jsem rád, že se nám povedly sestavy tak, jak jsme si přáli a už se těšíme na další závody,“ řekl o atmosféře na mistrovství republiky Prokop.

Uspořádat však takovou soutěž není jednoduchá záležitost. Pokud má soutěž splňovat parametry prestižní a uznávané soutěže, příprava zabere velké množství času a energie. „Příprava mistrovství republiky trvala asi pět až šest měsíců,“ vypočítal Vilibald Prokop.

První soutěž v akrobatickém rokenrolu pořádaná klubem Elvis Jihlava se v Jihlavě konala už v roce 1997.

Od té doby proběhlo již dvacet ročníků různých úrovní - od pohárových soutěží, přes nominační soutěže, mistrovství republiky až po tři ročníky světového poháru.